Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jarmark świętego Dominika 2023 roku oficjalnie zakończony

- Jarmark świętego Dominika tętnił życiem – mówił wiceprezydent Gdańska, Piotr Borawski, odbierając klucze do miasta z rąk organizatorów i kupców. W niedzielę 13 sierpnia, 763. edycja jednej z największych w Europie handlowo-kulturalnych imprez tego typu przeszła do historii.
Jarmark świętego Dominika 2023 roku oficjalnie zakończony

Autor: Grzegorz Mehring | gdansk.pl

- Jarmark Świętego Dominika to wielkie święto. To wydarzenie, na którym nie tylko handlujemy, nie tylko się śmiejemy, ale także staramy się dotykać kultury, w tej przestrzeni spotykać się i rozmawiać. To, co nam przyświeca to: zbliżać się do marzeń, zbliżać się do spełniania wszelkich pomysłów, które jesteśmy gotowi stworzyć, wyrazić, a na końcu zrealizować - wskazywał prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich, Piotr Bojanowski na przedprożu Dwora Artusa na ceremonii zakończenia imprezy, tuż przed tym, gdy hejnał Jarmarku w 2023 roku wybrzmiał po raz ostatni.

Przez trzy tygodnie swoje produkty na kramach w historycznym Śródmieściu Gdańska, takie jak unikalne rękodzieło, biżuteria, starocie z duszą czy przysmaki kuchni lokalnych, europejskich i nieco bardziej orientalnych, oferowało ponad 700 wystawców. Na zakończenie zabawy przyznano między innymi voucher na zajęcia edukacyjne dla podopiecznych jednego z domów dziecka, o który w ramach Koła Marzeń rozstawionego na „Przystanku Przygoda” - nie dla siebie, a właśnie dla dzieci - poprosiła jedna z uczestniczek Jarmarku.

Odbierając klucze do bram miasta z rąk kupców i przedstawicieli organizatora imprezy – MTG S.A., Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, powiedział: - Chciałem tylko podziękować wszystkim organizatorom z Międzynarodowych Targów Gdańskich za to, że przygotowaliście tak wspaniały Jarmark, podziękować wszystkim naszym mieszkankom i mieszkańcom oraz podziękować naszym gościom, że byliście z nami tutaj. Bardzo dziękuję. Jarmark Świętego Dominika tętnił życiem. Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom i wszystkim, którzy przygotowali tak cudowne nagrody.

Elementem ceremonii było nagrodzenie laureatów nagród dla wystawców. Przyznano je po obradach ośmioosobowego jury Grand Prix Jarmarku Św. Dominika.

Wyróżnienia Grand Prix Jarmarku Świętego Dominika 2023:

  • w kategorii „dobry pomysł” nagrodę otrzymała firma Agna Wool, specjalizująca się w wyrobach z filcu i zestawach do filcowania,
  • w kategorii „dobry smak” nagrodę przyznano manufakturze „Niebo w gębie” za jej „niebanalne przetwory”,
  • w obu kategoriach przyznano również 4 wyróżnienia.

Czytaj też: Film Jana Holoubka, nakręcony w iście hollywoodzkim stylu, otworzy gdyński festiwal filmowy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama