Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

48. festiwal filmowy w Gdyni. Przeżyjmy to jeszcze raz!
48. festiwal filmowy w Gdyni. Przeżyjmy to jeszcze raz!

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za nami! Złote Lwy powędrowały do filmu "Kos" w reżyserii Pawła Maślony, zaś druga nagroda, czyli Srebrne Lwy, odebrali twórcy filmu "Imago" z pochodząca z Sopotu aktorką Leną Górą w głównej roli. Doroczne święto filmu przechodzi zatem do historii. Przeżyjmy to jeszcze raz na zdjęciach naszego fotoreportera Karola Makurata, który z aparatem obserwował aktorów na czerwonym dywanie i podczas finałowej gali!

25.09.2023 12:21
Agnieszko, nie jesteś sama. Lawina wsparcia dla reżyserki w Gdyni
Agnieszko, nie jesteś sama. Lawina wsparcia dla reżyserki w Gdyni

Ten festiwal odbywał się w cieniu tego, co działo się wokół filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”. W kuluarach rozmawiano o jej filmie czasami częściej, niż o innych. Niektórzy artyści podczas festiwalu chodzili w koszulkach z napisem Agnieszka Polland.

24.09.2023 10:12
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Kos” ze Złotymi Lwami! Srebrne Lwy dla „Imago”
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Kos” ze Złotymi Lwami! Srebrne Lwy dla „Imago”

I wszystko jasne! Złote Lwy 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał film "Kos"! Srebrne Lwy przypadły w udziale filmowi "Imago", w którym główną rolę zagrała pochodząca z Sopotu Lena Góra.

23.09.2023 17:19
Reklama
Festiwal filmowy w Gdyni. Kto upoluje Złote Lwy?
Festiwal filmowy w Gdyni. Kto upoluje Złote Lwy?

Wiele wskazuje na to, że bój o Złote Lwy rozegra się pomiędzy „Chłopami” w reżyserii małżeństwa Welchmanów, a „Kosem” Pawła Maślony. Pytanie czy „Kos” wykosi „Chłopów” czy odwrotnie?

23.09.2023 10:56
„Kos”
„Kos” Pawła Maślony kosi pierwsze, festiwalowe nagrody

Podczas piątkowej (22 września) Młodej Gali wręczono nagrody pozaregulaminowe, ale dla twórców filmów równie ważne jak te regulaminowe, które poznamy w sobotni wieczór (23 września) podczas gali.

22.09.2023 23:25
Trema Boczarskiej i sentymentalna podróż Więckiewicza, czyli "Różyczka 2"
Trema Boczarskiej i sentymentalna podróż Więckiewicza, czyli "Różyczka 2"

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Reżyser Janusz Kidawa-Błoński wszedł. Zrobił to, jak mówił, żeby zaspokoić ciekawość widzów, którzy stawiali pytania. Ale dalsza część historii „Różyczki”, a właściwie jej córki, już tak nie grzeje.

22.09.2023 21:28
Reklama
„Kos”
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Kos” i „Chłopi” na czele wyścigu o Złote Lwy

Paweł Maślona w „Kosie” sięgnął po postać historyczną. Ale jeśli ktoś myśli, że dostaniemy obraz ze spiżu lub betonu, to się myli. Takiego kina historycznego jeszcze u nas nie było.

21.09.2023 22:27
„Sny pełne dymu”
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Sny pełne dymu”, czyli wielki powrót Krzysztofa Globisza

W minionym roku na gdyńskim festiwalu obejrzeliśmy pozakonkursowy film „Prawdziwe życie aniołów” Artura Więcka, obraz inspirowany historią życia Krzysztofa Globisza, aktora związanego z krakowską sceną teatralną, ale znanego też z ekranu. Swego czasu na gdyńskim festiwalu w nagrodzonym za reżyserski debiut obrazie „Anioł w Krakowie” zagrał główną rolę. Podobnie jest i teraz, a to za sprawą filmu „Sny pełne dymu” walczącego o Złote Lwy na 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

21.09.2023 19:45
Trzeci dzień 48. FPFF w Gdyni. Podróż sentymentalna
Trzeci dzień 48. FPFF w Gdyni. Podróż sentymentalna

Ciekawe, który z konkursowych filmów 48. FPFF w Gdyni obejrzymy z zachwytem po 50 latach? Trzeci dzień festiwalu filmowego w Gdyni to nie tylko prezentacje konkursowe, ale również filmowa podróż sentymentalna.

20.09.2023 19:51
Reklama
„Chłopi”
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. „Chłopi” podbijają Gdynię

Z tego filmu bije siła kobiet – mówiła podczas konferencji prasowej we wtorek, 19 września Ewa Kasprzyk, która zagrała w „Chłopach” Dominikową, matkę Jagny. Z kolei Dorota Stalińska, czyli filmowa Jagustynka, stwierdziła, iż wierzy głęboko, że Polska pokocha ten film. Dodała też, że, jej zdaniem, „Chłopi” w wydaniu DK Welchman i Hugh Welchmana są niezwykle aktualni. Bo nadal każda inność wywołuje wokół agresję, a hejt jest wszechobecny.

19.09.2023 21:54
„Święty”
„Święty” z Mateuszem Kościukiewiczem w roli głównej. W mundurze mu do twarzy

Film „Święty” z Mateuszem Kościukiewiczem w roli głównej inspirowany jest prawdziwą, głośną kradzieżą srebrnej figury Świętego Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej w czasach PRL-u. Produkcję można było zobaczyć w poniedziałek, 18 września podczas pierwszego dnia 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

19.09.2023 08:30
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gala otwarcia
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Agent specjalny, wyjątkowa orkiestra i gwiazdy na otwarciu

W Gdyni pojawił się agent specjalny PRL-u, oczywiście na ekranie. Allanowi Starskiemu zagrała wyjątkowa orkiestra, a Tomaszowi Schuchardtowi widownia śpiewała sto lat. Tak w poniedziałek, 18 września rozpoczął się 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

18.09.2023 22:22