Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Co na ekranie, kto na czerwonym dywanie?
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Co na ekranie, kto na czerwonym dywanie?

To już dziś! Od poniedziałku aż do soboty wielkie święto polskiego kina. Rozpoczyna się 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Do Gdyni zjadą filmowcy i kinomani. Wieczorem przed wejściem do Teatru Muzycznego, który od lat jest sercem festiwalu, tradycyjnie rozłożony zostanie czerwony dywan. Kto zawita na uroczyste otwarcie? Zobaczymy.

17.09.2023 19:23
Joanna Łapińska
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Joanna Łapińska: Ogromnie mi żal, że nie zobaczymy tych dwóch ważnych filmów

Bardzo świadomie budowałam cały program wydarzeń towarzyszących festiwalowi, tak żeby w nim wybrzmiewały wartości, pod którymi sama się podpisuję – mówi Joanna Łapińska, dyrektor artystyczna 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

16.09.2023 08:00
Allan Starski
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Allan Starski Oscara już ma, teraz czas na Platynowe Lwy

Allan Starski miał szczęście do reżyserów i pracował z największymi. W jego karierze nie tylko byli Andrzej Wajda, Steven Spielberg, Roman Polański, Agnieszka Holland czy Krzysztof Kieślowski ale też, na przykład, Stanisław Bareja – reżyser kultowych komedii.

14.09.2023 11:54
Reklama
„Chłopi”
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Trójmiejskie akcenty w filmach, które powalczą o Złote Lwy

Mirosław Baka w „Chłopach”, Lena Góra w „Imago”, Tomasz Schuchardt w „Sobowtórze”, Dorota Kolak w „Jednej duszy”. To nasza pomorska sztafeta aktorska, a filmy z ich udziałem powalczą o nagrody na 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Wydarzenie rozpoczyna się w poniedziałek, 18 września.

13.09.2023 13:47
48. FPFF w Gdyni, konferencja przed festiwalem
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czas zacząć

Bój o Złote Lwy i Lwiątka, Szapołowska i Szymborska, „Wniebowzięci” i „Dzieje grzechu”, mistrzowie i debiutanci. Tak w skrócie można opisać, co nas czeka na nadchodzącym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek, 18 września.

11.09.2023 18:34
„Chłopi”
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Co polskim filmowcom w duszy gra?

Na festiwalu obejrzymy różne filmowe opowieści i gatunki, ale w tym roku kilka filmów z konkursu głównego napisano na podstawie prawdziwych historii – mówi Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wydarzenie rozpoczyna się w poniedziałek, 18 września.

10.09.2023 07:00
Reklama
„Doppelgänger. Sobowtór”
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. O tych aktorach będzie głośno

Maciej Stuhr podczas jednej z festiwalowych gal stwierdził błyskotliwie, że życie jest jak taśma filmowa. Jedni coś kręcą, inni się rozkręcają, a jeszcze inni zwijają. Trzymając się tej złotej myśli, można powiedzieć, że tym razem w Gdyni będzie wielu takich aktorów, którzy się cały czas pięknie rozkręcają.

08.09.2023 14:45
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Mistrzowska Piątka i inne imprezy

Złote Lwy na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych przyzna jury pod przewodnictwem reżysera Filipa Bajona. O tę statuetkę w konkursie głównym powalczy 16 filmów. Ale nie tylko tym będzie żył festiwal. Są też nowe cykle, jak: Mistrzowska Piątka, mocne kino mikrobudżetowe i ciekawe filmy z cyklu Polonica.

06.09.2023 12:25
47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
48. FPFF w Gdyni. Filmowe gwiazdy na czerwonym dywanie

Przez lata się mawiało, że skoro mamy wrzesień, to jedziemy do Gdyni. Przez jeden tydzień w roku to miasto staje się stolicą polskiego filmu. A jak film, to i gwiazdy, które zadają szyku na czerwonym dywanie. Co tam Cannes, co tam Wenecja, my mamy własny gwiazdozbiór.

04.09.2023 12:11
Reklama
„Doppelgänger. Sobowtór”
Film Jana Holoubka, nakręcony w iście hollywoodzkim stylu, otworzy gdyński festiwal filmowy

W polskim wywiadzie wojskowym istniał specjalny rodzaj szpiegów – ich metodą działania była kradzież tożsamości, a stawką – kara śmierci – opowiada Jan Holoubek, reżyser filmu „Doppelgänger. Sobowtór”, który otworzy festiwal filmowy w Gdyni.

13.08.2023 09:20
  O Złote Lwy w Gdyni powalczy 16 filmów
O Złote Lwy w Gdyni powalczy 16 filmów

16 filmów W Konkursie powalczy w tym roku o Złote Lwy. Ogłoszono listę filmów Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

15.07.2023 07:50
Zasłużone Złote Lwy, ale i seria dziwnych decyzji jury
Zasłużone Złote Lwy, ale i seria dziwnych decyzji jury

Co prawda, po ogłoszeniu werdyktu jury na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych gwizdów nie było, a na wcześniejszych galach się zdarzały, to jednak niektóre nagrody tegorocznego festiwalu budziły chwilami zdziwienie. Najbardziej jednak dziwił brak w puli nagród takich filmów jak „Chleb i sól” Damiana Kocura oraz „IO” Jerzego Skolimowskiego, które typowano jeszcze przed galą do tej najważniejszej w Gdyni nagrody. Na usprawiedliwienie jury można powiedzieć, że w tym roku było dużo, dobrych filmów.

18.09.2022 12:22