pendolino

Szkoła dla kolejarzy powstanie w Chojnicach

Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach będzie – we współpracy z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi – kształcić przyszłych kolejarzy na kierunku technik transportu kolejowego. Najlepsi uczniowie będą mogli liczyć na praktyki, stypendia oraz, w przyszłości, również na pracę na kolei.
Olek
Knitter
28.12.2022 / 08:30

W Chojnicach powstanie szkoła dla kolejarzy. Będzie to 50. placówka w Polsce, która będzie kształcić młodzież na kierunku związanym z koleją.

W Chojnicach powstanie szkoła dla kolejarzy

Właśnie podpisano list intencyjny o współpracy między PKP Polskimi Liniami Kolejowymi a Szkołą Techniczną Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach. Z uczniami swoją wiedzą i umiejętnościami będą dzielić się, podczas lekcji i praktyk zawodowych, wykwalifikowani pracownicy Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni.

– Rosnące zainteresowanie kierunkami kolejowymi oraz zwiększająca się liczba szkół, które współpracują z PLK, to gwarancja zatrudnienia nowych, kompetentnych pracowników. Aktywnie wspieramy edukację przyszłych profesjonalistów poprzez praktyki zawodowe z doświadczonymi kolejarzami, atrakcyjne stypendia i możliwość stabilnej pracy – mówi Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Będzie więcej połączeń kolejowych z Trójmiasta

W Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach uczniowie kształcą się obecnie w zawodzie technik logistyk, w jednym z czterech profili mundurowych: wojskowym, policyjnym, strażackim lub służby więziennej.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze