pijany kierowca

Malbork: Pijany kierowca wpadł do rowu. Uciekał przed policją

Policjanci z drogówki po pościgu ujęli kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli na jednej z ulic Malborka. Uciekinier ułatwił funkcjonariuszom sprawę, ponieważ wpadł z autem do rowu. Kiepska sprawność mężczyzny za kierownicą nie dziwi – miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Na dodatek sąd już dwukrotnie nakładał na niego zakaz prowadzenia pojazdów. Jego samochód nie miał teraz ani aktualnego przeglądu technicznego, ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. 36-latkowi grożą już poważniejsze konsekwencje, poczynając od 5 lat pozbawienia wolności.
Piotr
Piesik
4.09.2023 / 15:32

Pijany kierowca wpadł do rowu w Malborku. Uciekał przed policją

Wszystko działo się w piątek, 1 września przed godziną 4. rano na ul. Głównej w Malborku-Kałdowie. Funkcjonariusze drogówki próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę opla. Ten na widok sygnałów dodał gazu i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, stale dając sygnały świetlne i dźwiękowe „stój”. Uciekinier nie reagował, po drodze popełniając kolejne wykroczenia.

Kiedy skręcił w ul. Zamkową, stracił panowanie nad kierownicą i wpadł do rowu. Kierowca miał sporo szczęścia, bowiem nie odniósł obrażeń. Został zatrzymany. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Najprawdopodobniej pijany kierowca uderzył w autobus w Gdańsku

– Kierującym był 36-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, po sprawdzeniu policyjnych systemów, okazało się, że mężczyzna ten miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Auto, którym kierował, nie miało aktualnych badań technicznych i polisy OC. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony – informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Malborku. .

pijany kierowca zatrzymany w Malborku

Zatrzymany kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, prowadził samochód, mimo dwóch sądowych zakazów

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu oraz niezatrzymania się do kontroli. Tylko za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie przed sądem również za szereg popełnionych w trakcie pościgu wykroczeń oraz zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze