Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kanałem Nowy Świat przez Mierzeję Wiślaną w sierpniu przepłynęły 342 statki

Sierpień bieżącego roku odnotowany został jako rekordowy miesiąc pod względem ruchu jednostek pływających przez Kanał Nowy Świat, nazywany potocznie przekopem Mierzei Wiślanej. W obu kierunkach przepłynęły tędy 342 statki. Dominowały wśród nich jednostki rekreacyjne. Tak naprawdę intensywnego ruchu żeglugowego można się spodziewać dopiero po ukończeniu toru wodnego do portu w Elblągu - o ile spełnią się zapowiedzi oraz oczekiwania polityków.
Kanałem Nowy Świat przez Mierzeję Wiślaną w sierpniu przepłynęły 342 statki

Autor: NDI | Besix

W lipcu bieżącego roku przez Kanał Żeglugowy Nowy Świat przepłynęło w obu kierunkach 277 jednostek. Był to już bardzo dobry wynik, lepszy nawet od września 2022 roku, kiedy to przez nowo otwarty kanał przeszło 236 jednostek. Mimo że otwarcie przekopu odbyło się 17 września, zaś do normalnej żeglugi udostępniony został dopiero dzień później, zainteresowanie nowością było bardzo duże. Potem szybko spadło, zimą zaś ruch był minimalny. W całym roku 2022 zanotowano 467 jednostek.

Sierpień okazał się wręcz rekordowy. Przez kanał przepłynęło 291 jednostek rekreacyjnych, 26 statków państwowych, 22 komercyjne oraz tylko trzy jednostki rybackie. Łącznie 342. 

Trudno przewidzieć, jakie będą wyniki września, zwłaszcza że to już po sezonie wakacyjnym. Ponadto pamiętać trzeba, że kanał żeglugowy nie jest czynny przez całą dobę. Wejście do śluz z wód Zatoki Gdańskiej możliwe jest w godzinach 8.30-9.30 i 13.30-14.30, z wód Zalewu Wiślanego – w godz. 11-12 i 16-17. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama