Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Prokuratura Rejonowa w Słupsku ma nowego szefa. Lech Budnik za Magdalenę Gadoś

Lech Budnik zastąpił na stanowisku Prokuratora Rejonowego w Słupsku Magdalenę Gadoś. Nowy prokurator stanowisko objął dziś, w poniedziałek, 9 października.
Prokuratura Rejonowa w Słupsku ma nowego szefa. Lech Budnik za Magdalenę Gadoś

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Zmiana Prokuratora Rejonowego w Słupsku

Od poniedziałku, 9 października funkcję Prokuratora Rejonowego w Słupsku pełni prokurator Lech Budnik, który zastąpił na tym stanowisku prokurator Magdalenę Gadoś, pełniącą tę funkcję od maja 2020 r.

Jak informuje słupska prokuratura, prokurator Lech Budnik studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie w lipcu 2010 r. uzyskał tytuł magistra. Od września 2012 r. do kwietnia 2013r. był asystentem sędziego przy Sądzie Rejonowym w Gdyni. Aplikację prokuratorską odbywał przy Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie i ukończył ją w 2017 r. Po uzyskaniu nominacji asesorskiej od grudnia 2017 r. pracował w Prokuraturze Rejonowej w Słupsku, gdzie od września 2020 roku do maja 2022 roku pełnił funkcję prokuratora. W połowie 2022 roku został delegowany, a następnie przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Miastku, gdzie pełnił funkcję zastępcy Prokuratora Rejonowego (do maja 2023r.).

Magdalena Gadoś została delegowana do Prokuratury Okręgowej w Słupsku, gdzie będzie zajmowała się prowadzeniem postępowań przygotowawczych o najpoważniejszym charakterze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama