Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Gdynia: Śniadanie wielkanocne dla wszystkich

Dzięki pracownikom i wolontariuszom Centrum Aktywności Seniora oraz Gdyńskiego Centrum Sportu, a także harcerzom i członkom Caritasu, w niedzielę wielkanocną w VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbyło się wyjątkowe śniadanie dla osób samotnych i potrzebujących wsparcia.
Śniadanie wielkanocne w Gdyni

Autor: Mirosław Pieślak | gdynia.pl

Gdynia: Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących ma w Gdyni już wieloletnią tradycję. Również w tym roku w siedzibie VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni umożliwiono takie spotkanie dla pół tysiąca osób. Na przygotowanych stołach znalazły się żurek, biała kiełbasa, bigos, jajka, szynka, pasztet, sałatka jarzynowa i ciasto. Ponadto oprócz poczęstunku wszyscy uczestnicy śniadania otrzymali świąteczne paczki z produktami (mięso, ser, słodycze, żurek).

Mirosław Pieślak | gdynia.pl


Całe przedsięwzięcie koordynowało Centrum Aktywności Seniora, a pomagali harcerze z Okręgu Pomorskiego ZHP, pracownicy Gdyńskiego Centrum Sportu, Parafialny Zespół Caritas przy kościele ojców franciszkanów, Starogardzkie Bractwo Rycerskie oraz wolontariusze.

ZOBACZ TEŻ: Gdańsk: Potrzebujący spotkali się przy wielkanocnym stole

Jak podkreśla w gdynia.pl Bożena Zglińska, dyrektorka Centrum Aktywności Seniora, taka świąteczna akcja to nie tylko pomoc innym, ale także wspaniała integracja międzypokoleniowa gdynian.

To jest wspaniałe, że każdy chce się przyczynić do tego, aby w tym świątecznym dniu gdynianie byli również świątecznie nastawieni, by dzielić się dobrem, które wraca. Ale to również ogromna przyjemność dla nas wszystkich tutaj, że możemy dać z siebie coś komuś. To bardzo wzruszające. Co roku mamy coraz więcej osób, które dopytują, kiedy będziemy robić paczki, kiedy szykować stoły, pytają, czy przyjść w niedzielę również, żeby pomóc, mimo, że to godzina ósma rano. Jest to bardzo budujące i bardzo za to wszystkim dziękuję.

Bożena Zglińska / dyrektorka Centrum Aktywności Seniora

Mirosław Pieślak | gdynia.pl

Gości przywitał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

– To szczególny dzień, w którym możemy być razem. Dzisiaj wszyscy zasiadają do świątecznego stołu, miejsca przy tym stole nie może zabraknąć dla nikogo w naszym mieście. Dziękuję wam, że chcieliście przyjść i nie spędzacie świąt sami w domu – powiedział prezydent Wojciech Szczurek, dziękując jednocześnie wszystkim wolontariuszom za przygotowanie śniadania.

Mirosław Pieślak | gdynia.pl

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka