Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Parking przy ul. Okopowej w Gdańsku przez dwa dni będzie zamknięty

Prace związane z modernizacją parkingu wielopoziomowego przy ul. Okopowej w Gdańsku rozpoczną się 10 lipca. Poprzedzi je niezbędna inwentaryzacja, która wymusi zamknięcie obiektu na 2 dni.
parking, ul. Okopowa, Gdańsk

Autor: Konrad Marciński | GZDiZ

Pod koniec czerwca podpisano umowę na modernizację parkingu kubaturowego przy ul. Okopowej. Inwestycja ma obejmować, m.in. roboty związane z poprawą systemu odwodnienia i wymianą posadzki. 

– Wykonawca, firma JOBNOBIS, zakłada, że prace prowadzone będą na 2 i 3 kondygnacji, natomiast poziom 0 i 1 będzie użytkowany bez długotrwałych zakłóceń – informuje Aneta Niezgoda, p.o. kierownik Biura Komunikacji Społecznej w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. – Zanim rozpoczną się prace remontowe, konieczne jest przeprowadzenie inwentaryzacji obiektu, która planowana jest na 10 lipca i 11 lipca. W tym czasie cały parking będzie wyłączony z użytkowania. Prosimy kierowców o przeparkowanie swoich samochodów poza teren modernizowanego parkingu. 

CZYTAJ TAKŻE: Punkt wydawania szybkiego paszportu tymczasowego otwarty na gdańskim lotnisku

Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, od 10 lipca na czas trwania robót niedostępne pozostaną 2 i 3 kondygnacja parkingu. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada 2024 r. 

– Przepraszamy za niedogodności – dodają urzędnicy.

CZYTAJ TAKŻE: Gdańsk: Wodowanie statku rybackiego w stoczni Karstensen Shipyard Poland

Przypomnijmy, podczas marcowej sesji Rady Miasta Gdańska dyskutowano właśnie na temat parkingu przy ul. Okopowej. Pod obrady trafił projekt zmian do budżetu, a w nim pozycja pt. „Modernizacja wielopoziomowego parkingu przy ul. Okopowej”, zwiększająca wydatki gminy o 4 mln zł. Radni opozycji chcieli wiedzieć skąd potrzeba zagospodarowania tak pokaźnej kwoty, skoro kilka tygodni wcześniej urzędnicy informowali, że niezbędne prace remontowe zostaną przeprowadzone w ramach umowy gwarancyjnej. Dyrektor wydziału projektów inwestycyjnych Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformował, że wykonawca odmówił wykonania zgłoszonych usterek, a miasto nie chce czekać z remontem do rozstrzygnięcia sporu. Od dłuższego czasu w obiekcie jest problem z nieszczelnością systemu odwodnienia, co widać po zaciekach na wyższych kondygnacjach.

Remont powinien zakończyć się w ciągu czterech miesięcy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama