Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tylko tydzień na zgłoszenia do konkursu „Gryf Gospodarczy”

Tylko do poniedziałku 15 lipca 2024 roku zgłaszać można kandydatury do tegorocznej edycji Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy, przyznawanej pod medialnym patronatem „Zawsze Pomorze”. Wyróżnienia w prestiżowym konkursie liderom spośród regionalnych przedsiębiorstw już od 25 lat przyznają organizacje samorządu gospodarczego wspólnie z marszałkiem województwa pomorskiego.
laureaci Gryfów Gospodarczych 2023
Laureaci Gryfów Gospodarczych 2023

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Warto zaznaczyć, że w tym roku Gryf Gospodarczy obchodzi jubileusz 25-lecia. Szczególne wyróżnienie wręczane jest od początku istnienia samorządu regionalnego w Polsce, a do udziału w konkursie mogą zgłosić się firmy, które wpływają swoją działalnością na rozwój regionu, promują Pomorskie na arenie krajowej i międzynarodowej oraz są wzorem i inspiracją dla innych firm. Nagroda to nie tylko prestiżowa statuetka, ale przede wszystkim możliwość zaprezentowania swojej działalności, a także okazja do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Zaś finaliści konkursu są też w pierwszej kolejności nominowani do innych renomowanych nagród gospodarczych. 

Do udziału w jubileuszowej edycji konkursu na jego ćwierćwiecze organizatorzy zachęcają również podmioty ekonomii społecznej, a więc organizacje, które poprzez działalność gospodarczą i działalność pożytku publicznego wpływają pozytywnie na lokalny rozwój oraz gminy z Pomorza, które wspierają przedsiębiorczość.

Zobacz też: Gryf Gospodarczy 2023. Najlepsze pomorskie firmy nagrodzono w Gdańsku

Do konkursu, w którym udział jest bezpłatny, mogą przystąpić podmioty, które mają zarejestrowaną siedzibę na terenie województwa pomorskiego - ich nabór trwa do poniedziałku 15 lipca 2024 roku. 

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy.

Kategorie, w jakich przyznany zostanie Gryf Gospodarczy 2024

  • Lider innowacji – nagradzane będą firmy wprowadzające na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.
  • Lider eksportu – kategoria skierowana do przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, a pod uwagę brana będzie nie tylko wielkość eksportu, a przede wszystkim konsekwentne rozszerzanie rynków zbytu.
  • Lider inwestycji – skierowana do przedsiębiorstw, których działalność inwestycyjna wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.
  • Pomorski start-up – skierowana jest do przedsiębiorstw, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania oraz społeczną i biznesową wartością start-upa.
  • Lider rozwoju kompetencji - skierowana jest do przedsiębiorstw, które dostrzegają potrzebę ciągłego poszerzania wiedzy i rozwoju umiejętności pracowników zgodnie z ideą uczenia się przez całe życie.
  • Lider zielonej transformacji - nagroda skierowana do przedsiębiorstw, które wprowadzają systemowe rozwiązania w procesie produkcji lub organizacji, w realny sposób minimalizujące negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko. 
  • Lider ekonomii społecznej – skierowana jest do podmiotów takich jak spółdzielnie socjalne, spółdzielnie pracy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa społeczne i jednostki organizacyjne, które poprzez działalność gospodarczą i działalność pożytku publicznego wpływają pozytywnie na rozwój lokalny.

Dodatkowo kapituła przyzna również statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii „Gmina przyjazna przedsiębiorcom” – w konkursie prowadzonym przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, od kilku lat połączonym z konkursem o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy. Zaś media i instytucje patronujące dodatkowo mogą przyznać jednemu z uczestników konkursu Gryfa Medialnego.

Laureatów poznamy na wrześniowej gali wręczenia nagród, na którą zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy konkursu oraz przedstawiciele jego sponsorów i partnerów, a także osoby ze środowiska gospodarczego, naukowego, mediów czy władz samorządowych województwa.

Czytaj: Czy droga ekspresowa „Via Pomerania” przez Pomorze Środkowe jest realna?

Partnerem merytorycznym konkursu jest jedna z wiodących na świecie korporacji doradczych PwC, która przygotowuje rekomendacje dla kapituły konkursowej. Partnerami konkursu jest także Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Gdańsku. Organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu sponsora głównego – mBank, a także sponsora – Olivii Centre.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama