Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Biesiada z muzyką, darcie pierza, festiwal potraw z gęsiny w Swołowie

Obecnych jest tu blisko 90 wystawców, a wśród nich m.in.: koła gospodyń wiejskich, przetwórcy, rolnicy, lokalni hodowcy, restauratorzy i szefowie kuchni, którzy prezentują swoje umiejętności. W Swołowie trwa impreza „Na św. Marcina najlepsza pomorska gęsina”.
Kliknij aby odtworzyć

Impreza „Na św. Marcina najlepsza pomorska gęsina” przyciąga do Swołowa co roku kilkanaście tysięcy mieszkańców regionu i turystów zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami wytwarzanymi z jej mięsa. Trzydniowe świętowanie rozpoczęło się w sobotę, 9 listopada i potrwa do poniedziałku, 11 listopada.

„Na św. Marcina najlepsza pomorska gęsina”. Fani kuchni pomorskiej świętują w Swołowie

Wydarzenie to przede wszystkim targ produktów wiejskich z okolicy oraz jarmark rękodzieła. Ale też biesiada z muzyką na żywo w wykonaniu zespołów folklorystycznych z regionu. W programie tradycyjnie konkurs na najlepszego wystawcę gęsiny.

„Na św. Marcina najlepsza pomorska gęsina”, Swołowo 2024

Jednak impreza w Swołowie to nie tylko kulinaria, to też program kulturalno-edukacyjny. Szczególną popularnością cieszy się widowisko „Darcie pierza”. To pokaz w formie otwartych warsztatów, któremu towarzyszy formacja śpiewacza „60 zwrotek/na godzinę” z repertuarem pieśni pochodzących z różnych regionów Polski.

W programie także inne warsztaty, spektakle, widowiska, pokazy.

Impreza „Na św. Marcina najlepsza pomorska gęsina” potrwa do 11 listopada 2024 r., godz. 10.00-17.00.

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

Bilet wstępu w cenie 10 zł.

Organizatorami wydarzenia są Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie (oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku) oraz Zagroda Inicjatyw Twórczych (instytucja Centrum Kultury Gminy Redzikowo), a partnerem Starostwo Powiatowe w Słupsku. 

Impreza została objęta honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama