Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańsk będzie miał dwa nowe baseny. Przetargi na projekty rozstrzygnięte

Miasto podpisało umowy na zaprojektowanie dwóch nowych basenów. Jeden z nich powstanie w Brzeźnie, a drugi w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice
(fot. DRMG)

Basen w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice planowany jest w pobliżu projektowanego lodowiska, w okolicy pętli tramwajowej.  Pływalnia będzie jednym z elementów kompleksu sportowego, który w przyszłości ma powstać na Ujeścisku, a dla którego opracowano już koncepcję. Obecnie w trakcie fazy projektowej jest lodowisko wraz z zapleczem i trybunami.

W ramach projektu ma powstać hala z basenem na 25 metrów z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną oraz brodzikiem, jacuzzi i sauną. Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Prace projektowe mają potrwać około 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Koszt projektu to 260 tys. złotych. Wykona go biuro TBiARCHITEKCI.

Podpisano także umowę na sporządzenie projektu budowy basenu w rejonie ul. Sybiraków i ul. Krasickiego. Projekt ma uwzględnić budowę 25 metrowego basenu z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną. Oczywiście zaprojektowane zostaną również szatnie i całe niezbędne zaplecze wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Opracowanie projektu potrwa ok. 16 miesięcy i zajmie się nim biuro APA ARCHES za ok. 474 tys. złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa