Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Grozi im 20 lat więzienia za sutenerstwo, handel narkotykami i wymuszenia rozbójnicze w Słupsku

Handel narkotykami, czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji, dokonywanie wymuszeń rozbójniczych i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Tego wszystkiego, zdaniem oskarżenia – w różnych konfiguracjach osobowych – dopuszczało się 10 oskarżonych, którzy trafią teraz przed Sąd Okręgowy w Słupsku.
prostytucja

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Na ławie oskarżonych zasiądą: Dominik K., Marcin N., Natan K., Michał G., Piotr D.-Z., Mariusz W., Ewa M., Ewelina K., Patryk P. oraz Dawid W. Cała dziesiątka to głównie mieszkańcy Słupska w wieku od dwudziestu paru do czterdziestu paru lat. Jak się dowiadujemy, grozić im może nawet do 20 lat więzienia, zwłaszcza, że część z wymienionych osób, działać miała w warunkach tzw. recydywy, bowiem już wcześniej była kara sądownie, również za popełnienie przestępstw podobnych, do tych, o których obecnie mówią śledczy.

– Jak ustalono niniejsza grupa przestępcza działa w okresie od co najmniej połowy lipca 2017 roku do maja 2021 r., natomiast na czele tej grupy stał Dominik K., a w jego zastępstwie jego partnerka, a obecnie żona - Ewelina K. Członkowie niniejszej grupy przestępczej odpowiedzialni są przede wszystkim za organizację na terenie Słupska prostytucji zwerbowanych do tego kobiet działających w ramach tzw. „domówek”, z czego osiągnięto korzyść majątkową w kwocie co najmniej 1 miliona złotych oraz za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy oraz kokainy o łącznej wadze co najmniej 3 kilogramów – wymienia prokurator Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku, która prowadziła postępowanie w tej sprawie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czerpali korzyści z prostytucji w Słupsku. Lista zarzutów jest jednak o wiele dłuższa

I dodaje: – Części występującym w sprawie oskarżonym zostały także przedstawione zarzuty udziału w bójce przy użyciu maczet i noży, do której doszło w kwietniu 2020 roku w Słupsku przy ul. Sportowej, a także zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz wymuszeń rozbójniczych, do których doszło w styczniu i lutym 2020 r. w Słupsku na szkodę czterech ustalonych pokrzywdzonych.

Z relacji śledczych wynika, że w toku przeprowadzonych przesłuchań oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw, po czym odmówili wyjaśnień i odpowiedzi na zadawane im pytania.

PRZECZYTAJ TEŻ: 49-latek z Kościerzyny nakłaniał do podpalenia domu i pobicia sędziego?

Szóstka z oskarżonych na etapie postępowania przygotowawczego przebywała w areszcie. Wobec czwórki pozostałych zastosowano zaś środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym: dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Akta sprawy to 40 tomów, na które składa się prawie 8 tysięcy stron różnego rodzaju materiału dowodowego.

– Rozbicie powyższej grupy przestępczej było możliwe dzięki współpracy Prokuratury Okręgowej w Słupsku z Centralnym Biurem Śledczym Policji Wydział w Słupsku – słyszymy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama