Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdzie i ile możesz zarobić? Mapa z pracą blisko domu

Chcesz znaleźć pracę blisko domu? Teraz będzie łatwiej jej szukać. Gdański Urząd Pracy uruchamia bowiem nowy projekt internetowy, dzięki któremu na mapie Trójmiasta będzie można sprawdzać oferty lokalnych pracodawców, poszukujących nowych pracowników.
praca, rekrutacja, rozmowa kwalifikacyjna

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Jobmapa.pl. Mapa z pracą blisko domu

Serwis dostępny jest pod adresem www.jobmapa.pl i udostępnia obecnie blisko 900 ofert pracy. Ogłoszenia pochodzą z różnych źródeł:

  • z urzędu pracy,
  • Pomorskiego Kuratorium Oświaty,
  • Urzędu Służby Cywilnej,
  • a także z Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz instytucji mu podległych.

W najnowszym serwisie można już przeglądać propozycje pracy, m.in. dla: sprzedawców, nauczycieli, kucharzy, monterów czy pracowników biurowych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Praca dla prawie 2000 osób w Gdańsku. Rekrutują firmy z największego centrum biznesowego

Wiceprezydent Piotr Borawski tak tłumaczył zalety tego nowego projektu:

– Wszystko po to, żeby wszyscy, którzy szukają pracy, ale też wszystkie podmioty pośrednictwa pracy, które naturalnie współpracują z GUP, mogli dostać kolejne narzędzie łatwego wyszukiwania konkretnych profesji w konkretnych miejscach, nawet z podziałem na dzielnice. Z punktu widzenia naszego miasta, jest to także kolejne wskazanie jednej z bardzo istotnych strategicznie spraw, czyli miasta krótkich odległości, miasta 15-minutowego. Zwłaszcza po okresie pandemii jest to szczególnie istotne dla pracowników, żeby miejsce pracy i ich aktywności było blisko miejsca zamieszkania. Tego typu narzędzie odpowiada na ich potrzeby.

jobmapa.pl, prezentacja
Prezentacja działania serwisu jobmapa.pl w programie „Wszystkie Strony Miasta”

Ten serwis Gdańskiego Urzędu Pracy wyróżnia od innych portali rekrutacyjnych to, że można wyszukiwać i przeglądać oferty przy pomocy interaktywnej mapy całego Trójmiasta.

Jobmapa.pl. Jak działa serwis?

Korzystanie z serwisu jest wyjątkowo proste. Na interaktywnej mapie wyświetlane są dwa rodzaje znaczników. Granatowa pinezka symbolizuje pojedynczą ofertę pracy. Po jej aktywowaniu udostępnione zostaną informacje na temat pracodawcy i stanowiska pracy. Z kolei zielony okrąg z cyfrą symbolizuje większą liczbę ofert znajdujących się na danym obszarze. Można je przeglądać, klikając w klaster lewym przyciskiem myszy bądź zwiększając stopień przybliżenia mapy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jest praca dla Pomorzan! Rusza kolejna edycja programu. Mogą z niego skorzystać także uchodźcy

Serwis umożliwia także poszukiwanie ofert pracy:

  • według określonych w słowniku dzielnic Gdańska
  • lub poprzez wpisanie nazwy zawodu w polu wyszukiwania.

Przefiltrowane w ten sposób ogłoszenia zostaną wyświetlone w postaci listy.

To nowe narzędzie umożliwia także sprawdzenie wysokości wynagrodzenia oferowanego przez pracodawców w poszczególnych zawodach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama