Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Nowe rondo w Słupsku gotowe najpóźniej w marcu

Już za kilka tygodni gotowe powinno być nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym na ul. Kaszubskiej i Kilińskiego w Słupsku. Rondo w tym miejscu ma przede wszystkim usprawnić ruch w godzinach szczytu.
Nowe rondo w Słupsku gotowe najpóźniej w marcu
Nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym na ul. Kaszubskiej i Kilińskiego ma usprawnić ruch

Autor: UM Słupsk

Do tej pory kierowcy w Słupsku musieli sporo się nagimnastykować, by wjechać i bezpiecznie opuścić skrzyżowanie przy ulicy Kaszubskiej i Kilińskiego, nie mówiąc już o wyjeździe w lewo z ulicy Kilińskiego w ulicę Kaszubską (w kierunku ulic Sportowej i Owocowej).

- Poprawa płynności ruchu dla wszystkich wlotów skrzyżowania przełoży się na równomierniejsze obciążenie ruchem ulic w tej części miasta, przyczyniając się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa komunikacji, szczególnie w godzinach szczytu – informują w słupskim urzędzie.

W ramach tej inwestycji, na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej i Kilińskiego, oprócz samego ronda, przebudowane zostaną jezdnia i chodniki, powstanie ciąg pieszo-rowerowy, przebudowane zostanie oświetlenie i istniejące odwodnienie. Cała inwestycja powinna zakończyć się w marcu bieżącego roku, choć w przypadku korzystnych warunków pogodowych nie wyklucza się szybszego terminu zakończenia prac.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka