Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Superbohaterowie myją okna i wspierają WOŚP

Alpiniści przemysłowi znowu grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przebrani za superbohaterów myją okna szpitali dziecięcych w wielu polskich miastach. W sobotę działali w Szpitalu Dziecięcym Polanki.
Superbohaterowie myją okna i wspierają WOŚP

Autor: Karol Makurat|Zawsze Pomorze

To już trzecia edycja akcji „Alpiniści Dla WOŚP” - polega na umyciu okien szpitali z oddziałami dziecięcymi przez wykwalifikowanych „techników dostępu linowego” (czyli alpinistów przemysłowych), którzy w tym czasie dodatkowo przebrani są w stroje superbohaterów.

- W tym roku alpiniści planują pojawić się na fasadach 31 szpitali w 28 miastach, wspierając w ten sposób WOŚP, ale i zbierając pieniądze. Podczas poprzednich edycji odwiedzili ponad 50 szpitali w całym kraju, myjąc okna i dając radość setkom dzieci, które w nich przebywają.

- Pracownicy branży wysokościowej zbierają się i odwiedzają szpitale z oddziałami dziecięcymi albo szpitale dziecięce, przebierają się w stronie superbohaterów i zjeżdżają do okien sal, myją te okna, spotykają się z dzieciakami, grają w różne gry, bawią się i malują uśmiechy, żeby przez chociaż parę chwil tym dzieciom okres, który spędzają w szpitalu, na chwilę umilić - mówi Krzysztof Raca, koordynator akcji.

Podczas trwania akcji dostępni są zawsze wolontariusze z puszkami ze sztabu WOŚP. Przedsięwzięcie można wspomóc, także wpłacając na eSkarbonke WOŚP. 29 stycznia aplipińsci zamierzają myć okna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym
Do akcji przyłączyła się także Ochotnicza Straż Pożarna.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama