Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Grają, by pomóc ciężko chorej koleżance

Niemal 17 tys. złotych udało się zebrać gdyńskim policjantom na pomoc ich ciężko chorej koleżance podczas charytatywnego turnieju piłki nożnej. Cały dochód z tego wydarzenia i innych zbiórek przeznaczony jest na jej leczenie i rehabilitację.
Grają, by pomóc ciężko chorej koleżance

Autor: KM Policji w Gdyni

Ewelina, cywilna pracownica Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, w ubiegłym roku zachorowała na niezwykle rzadką chorobę – porfirię przerywaną ostrą, w wyniku której doznała czterokończynowego niedowładu wiotkiego. By pomóc koleżance, policjantki z z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni postanowiły zorganizować charytatywny turniej piłki nożnej, żeby zachęcić darczyńców i zebrać dodatkowe pieniądze, które pomogą w dalszym leczeniu Eweliny.

- Udział w zawodach wzięły reprezentacje piłkarskie policjantów z gdyńskiego garnizonu, a także reprezentacja policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – mówi podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej policji.- Do turnieju przystąpiły też drużyny strażaków, ratowników, studentów gdyńskich uczelni oraz dwie osiedlowe drużyny młodzieży z Redłowa.

W trakcie rozgrywek widzowie mogli wziąć udział w loterii fantowej oraz w licytacji koszulek z autografami zawodników wybranych zespołów sportowych, można też było posłuchać Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego pod dyrekcją Karola Hilla. Z kolei policjantki i koleżanki Eweliny z korpusu cywilnego przygotowały chleb ze smalcem i ciasto. Turniej wygrała reprezentacja studentów z Akademii Marynarki Wojennej.

Zbiórki na rzecz Eweliny Musiałowicz są nadal prowadzone - dotychczas, oprócz funduszy, zebranych podczas turnieju, darczyńcy przekazali na jej rehabilitację ponad 32 tys. zł.

https://pomagam.pl/rehabilitacjaeweliny
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama