Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Światowy Dzień Zespołu Downa. "Jesteśmy z wami! Nie obok!"

- Różni nas tak niewiele! Tylko jeden chromosom – z tym hasłem na ustach oraz z szerokimi uśmiechami, a także z kolorowymi parasolami w dłoniach spacerowali we wtorek, 21 marca po centrum miasta uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Chojnic. I wcale nie dlatego, że tego dnia przypada akurat pierwszy dzień wiosny kojarzony też z dniem wagarowicza, ale dlatego, o czym jeszcze niewiele osób wie, gdyż 21 marca przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa.
Światowy Dzień Zespołu Downa. "Jesteśmy z wami! Nie obok!"

Autor: Fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z zespołem Downa postanowili dziś ogłosić wszem i wobec, że dziś jest nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również ich święto. I to światowe! Dlatego dzień wcześniej w Warsztacie Terapii Zajęciowej powstały wyjątkowe ciasteczkowe lizaki, które dziś, razem z przyłączonymi hasłami, otrzymywali mieszkańcy Chojnic.

Niestety, większość z napotkanych osób nie wiedziała, że dziś, oprócz pierwszego dnia wiosny, przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczestnicy WTZ, wraz z opiekunkami, wspaniale jednak wszystkich zainteresowanych o tym uświadamiali.

- Jesteśmy tu, bo chcemy być równi, akceptowani, tolerowani. Jesteśmy tacy sami, jak wszyscy ludzie, dlatego chcemy być z wami, a nie obok was. Różni nas tylko ten jeden, jedyny chromosom – mówi Gabriela Pawełek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnicach.

Mieszkańcy Chojnic odwzajemniali uśmiechy, chętnie rozmawiali i wspólnie się fotografowali z uczestnikami. Jak widać, to święto potrzebne jest nam wszystkim!

- Nie bądź obojętny! Akceptuj, szanuj i nie naruszaj godności żadnej osoby, bez względu na to kim jest – apeluje Joanna Warczak z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnicach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama