Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Powstaje Centrum Offshore. Wkrótce zakończenie prac

W czerwcu zakończy się budowa Centrum Offshore, które będzie nową siedzibą Instytutu Morskiego UMG w Gdyni. Obiekt powstaje w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku. Nowe Centrum pozwoli na kompleksowe działania i pomiary na morzu, by pozyskiwać informacje o stanie środowiska morskiego i jego zasobach.
Powstaje Centrum Offshore. Wkrótce zakończenie prac

Autor: Uniwersytet Morski w Gdyni

Jak informują w gdyńskim Uniwersytecie Morskim zakończenie trwającej od blisko dwóch lat budowy Centrum Offshore ma nastąpić już za kilka miesięcy, dokładnie w czerwcu.

- Budynek rośnie w oczach. Na koniec lutego 2023 r. zaawansowanie prac oszacowane zostało na poziomie 69 proc. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynków. Trwa też montaż stolarki drzwiowej oraz podwieszanych sufitów. Realizowane są również prace związane z elewacją budynku, roboty instalacyjne elektryczne i sanitarne, dostawa i montaż chłodni oraz prace związane z oddymianiem budynku i systemem przeciw pożarowym - informują w Uniwersytecie Morskim.


Wkrótce widoczne będą także prace przy infrastrukturze zewnętrznej – powstaną chodniki, drogi i parkingi oraz docelowe ogrodzenie terenu.

Centrum Offshore będzie nową siedzibą Instytutu Morskiego UMG. Będą tu realizowane m.in. kompleksowe działania i pomiary na morzu w celu pozyskania nowej informacji o stanie środowiska morskiego i jego zasobach. Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem szacowana jest na ok. 60 mln zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama