Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gorąco przed meczem w Lęborku. 250 policjantów pilnowało kibiców

Ponad 250 policjantów z całego Pomorza zabezpieczało w środę, 3 maja czwartoligowy mecz między Pogonią Lębork a Gryfem Słupsk. Policjanci obawiali się starcia pomiędzy fanami obu drużyn, którzy, delikatnie rzecz ujmując, nie przepadają za sobą. I niewiele brakowało, a fani starliby się między blokami mieszkalnymi. Kibiców ze Słupska podczas meczu „wspierali” też kibice z Chojnic, a kibiców z Lęborka fani Zawiszy Bydgoszcz. Zatrzymano dwie osoby.
Gorąco przed meczem w Lęborku. 250 policjantów pilnowało kibiców
Mecz Pogoni Lębork z Gryfem Słupsk

Autor: KPP Lębork


Mecze Pogoni Lębork z Gryfem Słupsk od wielu lat elektryzują fanów obu ekip oraz zaprzyjaźnionych z nimi kibicowskich ekip z Pomorza i nie tylko. Wielokrotnie już między tymi ekipami dochodziło do konfrontacji na lub w pobliżu stadionów.

- To wydarzenie na które czeka każdy fanatyk, najważniejszy mecz w całej rundzie, derby z Gryfem - tak mobilizowali się na kibicowskiej stronie fani z Lęborka już tydzień przed meczem.

Aby nie doszło do żadnych bójek spotkanie to, zakwalifikowane jako spotkanie podwyższonego ryzyka, zabezpieczało ponad 250 policjantów z województwa pomorskiego, w tym m.in. z Oddziału Prewencji Policji, Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców i Wydziału Ochronno – Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Do działań wykorzystano również psy służbowe oraz armatkę wodną.

- Na mecz przyjechało około 120 kibiców ze Słupska i Chojnic oraz kilkudziesięciu kibiców z Bydgoszczy. Mundurowi zabezpieczali teren wokół stadionu i kontrolowali trasę przemieszczania się kibiców. Podczas przemarszu przyjezdnych ze Słupska na stadion dwóch pseudokibiców próbowało ominąć policjantów i doprowadzić do siłowego starcia z miejscowymi kibicami, zgromadzonymi na osiedlu Sportowym. Z racji tego, że policjanci odgrodzili zwaśnione grupy, agresja pseudokibiców została skierowana przeciw nim – relacjonują policjanci z Lęborka, którzy musieli użyć środków przymusu bezpośredniego i obezwładnili i dwóch mężczyzn ze Słupska w wieku 34- i 35-lat. Obaj zostali osadzeni w policyjnej celi.

Podczas meczu nie doszło do bójki, ale na trybunach odpalone zostały race i petardy hukowe. Policjanci wylegitymowali ponad 130 kibiców i teraz będą prowadzić czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

Mecz wygrali zawodnicy ze Słupska 2:0. Bramki dla przyjezdnych strzelili Adam Świdroń i Daniel Piechowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama