Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tak będzie wyglądał basen we Wrzeszczu! Projekt już prawie gotowy

Mieszkańcy Wrzeszcza będą mieli do dyspozycji nowoczesną krytą pływalnię z wieloma dodatkowymi funkcjami. Dobiegają końca prace nad projektem basenu, po ich zakończeniu możliwe będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę, co powinno nastąpić najpóźniej na przełomie roku. Przed południem z pływalni korzystać będą głównie uczniowie szkół, po południu i wieczorem pływalnia będzie dostępna dla wszystkich.
Tak będzie wyglądał basen we Wrzeszczu! Projekt już prawie gotowy
Tak ma wyglądać bryła nowej krytej pływalni w Gdańsku-Wrzeszczu

Autor: Materiały prasowe

Potrzeba wybudowania krytej pływalni w tej dzielnicy Gdańska podnoszona była od wielu lat. Jeszcze w roku 2018 wydawało się, że inicjatywa zostanie wreszcie zrealizowana, jednak próby powołania partnerstwa publiczno-prywatnego dla budowy basenu zakończyły się fiaskiem. Wszystko wskazuje na to, że teraz szanse powodzenia są o wiele większe.

- Ruszamy z kolejną inwestycją, ważną dla mieszkańców. Nowy basen w tej części Gdańska jest bardzo wyczekiwany - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdanska. - Rano będzie służył gdańskim dzieciom i młodzieży, a po południu każdemu kto ma siły i chęci. Do dyspozycji mieszkańców będzie nie tylko sama pływalnia, ale także strefa saun, czy brodziki dla najmłodszych dzieci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdańsk będzie miał dwa nowe baseny. Przetargi na projekty rozstrzygnięte

Nowa pływalnia ma powstać na terenie u zbiegu ulic Legionów i Kościuszki we Wrzeszczu. Projekt budowlany znajduje się jeszcze w trakcie opracowywania. Po jego ukończeniu możliwe będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę, przewidywane na przełomie roku bieżącego i przyszłego. 

Wrzeszcz basen

Oprócz wstępnych wizualizacji znane są już liczne szczegóły dotyczące nowego basenu. Obiekt będzie się składał z czterech kondygnacji - jednej podziemnej i trzech naziemnych. Wysokość zabudowy to 20,20 m, całkowita powierzchnia użytkowa to 6650 m kw. Najważniejszą częścią będzie oczywiście pływalnia z niezbędną infrastrukturą techniczną. Dodać trzeba część socjalną - szatnie, natryski, toalety. Przewidywane jest przygotowanie licznych pomieszczeń dodatkowych, które będą mogły służyć m.in. jako gabinety rehabilitacyjne, gabinety kosmetyczne, gabinety lekarskie, sale konferencyjne i wykładowe. Możliwe będzie prowadzenie działalności gastronomicznej. Biuro projektowe ma również przygotować plan zagospodarowania terenu wokół pływalni, z boiskiem sportowym i placem zabaw dla dzieci. Nie sposób oczywiście pominąć parkingu samochodowego.

Dziś trudno jeszcze oszacować koszt budowy basenu, skoro projekt nadal jest w opracowaniu. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę i wyborze wykonawcy, realizacja inwestycji może potrwać około 2 lat.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama