Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Drugie życie gdańskiej stoczni. Wystawa najlepszych zdjęć w ECS

Aż 570 zdjęć autorstwa fotografów z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii zgłoszono na konkurs fotograficzny STOCZNIA. DRUGIE ŻYCIE. Jury, pod przewodnictwem światowej sławy fotoreportera Chrisa Niedenthala, przyznało 15 nagród oraz 8 wyróżnień w pięciu kategoriach. Od 10 do 24 listopada w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności będzie można oglądać najlepsze prace.
Drugie życie gdańskiej stoczni. Wystawa najlepszych zdjęć w ECS

Autor: ECS

Dziecko, jeżdżące na desce między budynkami stoczniowymi. Kontrast starych, czerwonych  murów, zamkniętych białą ścianą z muralem i nieruchomego dźwigu stoczniowego z chłopcem w kasku, uchwyconym podczas trudnej akrobacji. Zdjęcie "Stocznia: następne pokolenie", autorstwa analityka w firmie finansowej, absolwenta Sopockiej Szkoły Fotografii Dariusza Wojtały zdobyło Grand Prix – Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka w konkursie STOCZNIA. DRUGIE ŻYCIE.

W piątek o godzinie 18 w ECS rozpocznie się wernisaż prezentujący najlepsze prace konkursu, towarzyszącego wystawie STOCZNIA | CZŁOWIEK. PRZEMYSŁ. MIASTO. Wzięło w nim udział  35 fotografów z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, a jury pod kierownictwem  fotoreportera Chrisa Niedenthala wyróżniło ostatecznie 23  z 570 nadesłanych fotografii. Przyznano 15 nagród i osiem wyróżnień w pięciu kategoriach:  Dziedzictwo, Kultura i rozrywka, Młode Miasto #nowehistorie, Przemysł okrętowy dzisiaj oraz Open.W puli nagród znalazło się 26,5 tys.  złotych. Wśród laureatów znaleźli się zarówno doświadczeni i nagradzani artyści, jak i pasjonaci-amatorzy, w tym także były stoczniowiec. Zdjęcia wykonywano zarówno najlepszymi aparatami fotograficznymi, jak i telefonami komórkowymi.
 
Zwycięzcami w pozostałych kategoriach zostali: Joanna Radziun za pracę "Kamerzyści", przedstawiającą sylwetki operatorów siedzących na murze opisanym gęsto słowami "wolność, pokój, tolerancja, bezpieczeństwo". Maciej Bielesz za pełne kolorów, wykonane o zmierzchu zdjęcie "Manewry", Maciej Multaniak za "Cesarski taniec" oraz Patryk Kuleta za dźwigi stoczniowe uwiecznione na fotografii "Modern Cathedrals".

Wstęp na wernisaż i wystawę czynną do 24 listopada, jest wolny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka