Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Linia produkcyjna i 90 tys. papierosów. Skutki nalotu na „hazardową” grupę

7 zatrzymanych, znaleziona linia produkcyjna do wytwarzania nielegalnych papierosów oraz ponad 4 tony krajanki tytoniowej i 90 tysięcy gotowych już papierosów – to tylko wycinek „żniw” akcji przeprowadzonej przez kontrolerów skarbowych na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Śledczy ujawniają bilans nalotu na grupę podejrzaną o nielegalne organizowanie gier hazardowych.
(fot. Krajowa Administracja Skarbowa)

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Olsztynie na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego dokonali zatrzymania 7 osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalną działalnością hazardową – relcjonuje prokurator Marzena Muklewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. - Osoby te zostały doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku gdzie zostały im przedstawione zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oraz popełniania przestępstw skarbowych polegających na urządzaniu gier hazardowych na automatach wbrew przepisom ustawy – dodaje.

Krótko o rezultatach „nalotu” informowała wcześniej Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku, o czym pisaliśmy tutaj.

Jak się dowiadujemy, w toku prowadzonego śledztwa ustalono, że od sierpnia 2017 przez 2 lata w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim działała zorganizowana grupa przestępcza. W grupie ustalony miał być podział ról przy procederze związanym z przestępstwami skarbowymi polegającymi na urządzaniu gier hazardowych na automatach wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Wykorzystywane do tego miały być również kierowane zatrzymanych spółki prawa handlowego.

- W co najmniej 41 lokalach usytuowanych na terytorium województwa pomorskiego i warmińsko–mazurskiego były urządzane gry hazardowe na automatach bez wymaganej koncesji i zezwolenia. Na wszystkich zabezpieczonych automatach były zainstalowane gry o charakterze losowym. Przeszkolona obsługa wpuszczała do monitorowany lokali jedynie zweryfikowanych klientów – tłumaczą śledczy.

Dochód z nielegalnego hazardu szacowany jest co najmniej na 2,5 miliona złotych. Razem z zatrzymaniami, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, funkcjonariusze dokonali przeszukań jednocześnie w 20 miejscach na terenie całego kraju. Zabezpieczono tam między innymi gotówkę w ilości prawie 400 tysięcy złotych, zagraniczną walutę, złoto, wartościową biżuterię, a także 3 samochody i motocykl. Wreszcie, w jednym z z lokali ujawniono linię produkcyjną do wytwarzania nielegalnych papierosów oraz ponad 4 tony krajanki tytoniowej i 90 tysięcy sztuk gotowych już papierosów.

- Ustalono, że na skutek działania nielegalnej wytwórni Skarb Państwa poniósł straty w wysokości nie mniejszej niż 5 milionów złotych z tytułu uszczupleń należności publicznoprawnych to jest podatku VAT i akcyzy – wylicza prok. Marzena Muklewicz.

Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty dotyczące kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełniania przestępstw skarbowych polegających na urządzaniu gier hazardowych na automatach wbrew przepisom ustawy kwalifikowanych. Wytypowani na przywódców grupy zatrzymani trafili do aresztu tymczasowego.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama