Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Do której otwarte sklepy w Wielką Sobotę?

Często bywa tak, że w wirze sobotnich przygotowań zabraknie nagle ważnych produktów. Pierwsze pytanie, jakie wówczas przychodzi do głowy, do której otwarty jest sklep. I tu okazuje się, że te godziny w Wielką Sobotę reguluje ustawa. Ale uwaga. Jak sprawdziliśmy, duże sieci będą pracowały krócej niż... ustawa przewiduje.
Wielka Sobota. Sklepy - do której czynne?

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Wielka Sobota. Które sklepy będą czynne? 

O tym, do której godziny może odbywać się handel w niedziele i święta oraz inne wybrane dni, w tym w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy, mówi specjalna ustawa z 2018 roku. Zgodnie z jej zapisami, osoba zatrudniona do pracy w handlu może pracować do godz. 14.00. Po tej godzinie taka praca jest zakazana.

ZOBACZ TEŻ: Jaka pogoda na Wielkanoc? To będą wyjątkowe święta

Do tych regulacji muszą zastosować się wszystkie sieci i duże sklepy. Oczywiście jest odstępstwo, które wykorzystują właściciele małych sklepików oraz franczyzobiorcy popularnych sieci, którzy wówczas mają otwarte dłużej.

Wielka Sobota. Lidl i Biedronka - do której czynne?

A do której godziny można robić zakupy w największych marketach? „Walczące” ze sobą dwie najpopularniejsze sieci Biedronka i Lidl nie zamkną swych drzwi dla klientów o tej samej porze. W Wielką Sobotę sklepy Biedronki będą czynne do godziny 13.30. Również do 13.30 otwarte będą sklepy Dino i Aldi.

Natomiast Lidl i wszystkie pozostałe duże markety: Auchan, Netto, Carrefour, Kaufland czy Intermarche będą czynne pół godziny krócej, a więc do 13.00. 

W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny sklepy pozostaną zamknięte.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka