Port Gdynia ma nowego prezesa
- Decyzją Rady Nadzorczej Spółki, w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, na Członka Zarządu IX kadencji powołany został Prezes Zarządu - Pan Piotr Gorzeński, który objął stanowisko z dniem 10 kwietnia 2024 roku – poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Kim jest Piotr Gorzeński?
Nowo powołany prezes jest absolwentem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz Uniwersytetu Gdańskiego (MBA). Wcześniej był m.in. dyrektorem logistyki w Remontowa Lighting Technologies i PGZ Stoczni Wojennej oraz pracował w spółkach PKN Orlen, Texaco Polska i Maersk Polska. Natomiast od 2021 roku Piotr Gorzeński był dyrektorem ds. strategii i rozwoju w Polskich Liniach Oceanicznych.
CZYTAJ TEŻ: Port Gdynia ma nowego wiceprezesa. Prezesa nadal brak
Nominacja rady nadzorczej gdyńskiego, portowego operatora, kończy impas, jaki oznaczało zamknięte bez rozstrzygnięcia dla najważniejszej pozycji w spółce, postępowania konkursowego trzy tygodnie wcześniej. Wówczas udało się jednak powołać jednego z dzisiejszych zastępców Piotra Gorzeńskiego.
Nadal nie ma wiceprezesa ds. finansowych Portu Gdynia
Jak się jednak dowiadujemy, wciąż nieobsadzona pozostaje pozycja innego wiceszefa.
- W dniu 9 kwietnia 2024 roku Rada Nadzorcza Spółki zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów i Zarządzania Aktywami spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. bez wyłonienia kandydata – podaje Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dorota Pyć nową prezes Portu Gdańsk. Jest też wiceprezes
Warto przypomnieć, że Port Gdynia, jest portem uniwersalnym, który specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, w tym głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach i w tzw. systemie ro-ro [ang. roll-on / roll-off – przeładunek ładunków tocznych, samochodów i wagonów kolejowych] oraz obsługa ładunków masowych w oparciu o specjalistyczne terminale. Całkowita powierzchnia tego gdyńskiego portu to niemal 3 tysiące hektarów, a powierzchnia lądowa - ponad 900. Zaś łączna długość nabrzeży eksploatacyjnych wynosi 11,2 kilometra.
Napisz komentarz
Komentarze