Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Policja publikuje nowe zdjęcia Grzegorza Borysa!

Niemal tysiąc osób jest w tej chwili zaangażowanych w poszukiwania Grzegorza Borysa, żołnierza w służbie czynnej, podejrzewanego o zabójstwo swego 6-letniego syna. Większość uczestniczących w obławie stanowią policjanci, łącznie około siedmiuset funkcjonariuszy. Wspierają ich żołnierze, strażacy, strażnicy leśni. Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji, które mogłyby pomóc w ujęciu poszukiwanego, zarazem ostrzega przed podejmowanie próby samodzielnego, tzw. obywatelskiego zatrzymania.
Grzegorz Borys

Autor: KWP Gdańsk

Aktualizacja | 25.10.2023 r.

godz. 19:30

Do osób przebywających na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i powiatu kartuskiego znów trafił alert RCB dotyczący poszukiwań Grzegorza Borysa. Działaniami objęty jest cały Trójmiejski Park Krajobrazowy.

– Uwaga! Policja prowadzi w Gdyni poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w rozsyłanych wiadomościach SMS.

Aktualizacja | 24.10.2023 r.

godz. 14:15

– Policja w Gdyni prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu pomiędzy Karwinami a Chwarznem – SMS o takiej treści został przesłany do osób przebywających na terenie Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatu kartuskiego.

Aktualizacja | 23.10.2023 r.

godz. 12:30

Wciąż trwa obława z udziałem policjantów, żołnierzy, strażaków i strażników leśnych na 44-letniego Grzegorza Borysa. Żołnierz w czynnej służbie podejrzany o zabójstwo swojego 6-letniego syna, miał zostawić krótki list.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Grzegorz Borys zostawił list? Obława trwa
Aktualizacja | 22.10.2023 r.

godz. 15:50

To właśnie wstępne wyniki sekcji zamordowanego chłopca pozwoliły prokuraturze na wydanie postanowienia o postawieniu zarzutu ojcu 6-latka. 

- Znamy wstępne wyniki sekcji chłopca – mówi prokrator Grażyna Wawryniuk z Prokratury Okręgowe w Gdańsku. - Przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny współistniejący z niedotleniem mózguw wyniku masywnego krwotoku z uszkodzonych dużych naczyń krwionośnychw obrębie rozległej rany ciętej szyi.

Aktualizacja | 21.10.2023 r.

godz. 20:30

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, za Grzegorzem Borysem wydano list gończy. 

- Prokurator ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni, zarządził poszukiwania Grzegorza Borysa na podstawie listu gończego art. 148 par. 2 pkt 1 Kodeksu Karnego - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - czytamy w komunikacie pomorskich funkcjonariuszy.

WIĘCEJ O SPRAWIE GRZEGORZA BORYSA! 

Gdynia: Zabójstwo 6-latka. Policja szuka Grzegorza Borysa

Poszukiwania 44-letniego Grzegorza Borysa trwają od piątkowego przedpołudnia, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o znalezieniu ciała jego 6-letniego syna z ranami ciętymi szyi.

Mimo fatalnej pogody w nocy z piątku na sobotę - silnego wiatru i padającego deszczu - cały czas akcję prowadzili policjanci oddziału prewencji z Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna, Poznania i Łodzi. Przeczesywane były i są lasy, w poszukiwania zaangażowani są przewodnicy z psami patrolowo-tropiącymi oraz psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów zwłok ludzkich. W nocy pracowali również nurkowie, którzy sprawdzali wytypowane zbiorniki wodne.

Wśród biorących udział w poszukiwaniach Grzegorza Borysa najliczniejszą grupę stanowią oczywiście policjanci, lecz bardzo istotną rolę pełnią w nich żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Podkreślić trzeba, że mieszkańcy Pomorza powinni współpracować z nimi w taki sam sposób jak z funkcjonariuszami policji - wykonywać polecenia i wskazówki. 

- W poszukiwania zaangażowanych jest ok. 200 żandarmów, w tym technicy kryminalistyki, dochodzeniowcy, kryminalni, żołnierze z dwóch Oddziałów Specjalnych i z Oddziału w Bydgoszczy. W centrum koordynacyjnym podejmowane są wspólne decyzje z Policją - informuje kpr. Daria Lubianiec, rzecznik prasowy Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu. - Wszystkim nam zależy na jak najszybszym odnalezieniu Grzegorza Borysa.

ZOBACZ TEŻ: Zabójstwo sześcioletniego dziecka! Trwa obława. Policja poszukuje ojca

Zabójstwo w Gdyni. Gdzie jest Grzegorz Borys? W akcji wojskowy śmigłowiec

W poszukiwania włączony został wojskowy śmigłowiec, który szuka podejrzewanego z powietrza. Przez pewien czas maszyna została "uziemiona" z powodu złej pogody, lecz po podniesieniu się podstawy chmur helikopter ponownie wystartował, można go dostrzec nad kompleksami leśnymi. 

- Nad sprawą równolegle pracują również śledczy oraz kryminalni, którzy weryfikują przekazywane przez społeczeństwo informacje na temat tego mężczyzny. Odzew po publikacji wizerunku jest bardzo duży. Wszystkie informacje są bardzo dokładnie weryfikowane przez policjantów. Co prawda nie doprowadziły one na tę chwilę do przełomu, niemniej jednak są bardzo ważne - informuje Komenda Wojewódzka Policji. - Prosimy o kolejne informacje na temat miejsca przebywania tego mężczyzny. Zapewniamy, że każda informacja zostanie przez policjantów zweryfikowana.

Policjanci apelują również, by nie próbować samodzielnego zatrzymania poszukiwanego mężczyzny, ponieważ człowiek ten jest zdeterminowany i może być bardzo niebezpieczny. Nie można mieć pewności, czy nie posiada broni palnej, może też mieć przy sobie nóż. W razie napotkania lub dostrzeżenia mężczyzny należy jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Ponadto policjanci proszą, by nie przybywać w miejsca prowadzenia poszukiwań dla zaspokojenia ciekawości. To bardzo dezorganizuje akcję, ponieważ policjanci uwagę muszą kierować na nowe osoby, które pojawiają się w danym miejscu. Należy bezwzględnie wykonywać polecenia policjantów, którzy nadal prowadzą kontrole pojazdów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama