Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Obława na Grzegorza Borysa. Apel TPK i alert RCB o niewchodzenie do lasu. „Występuje zagrożenie dla życia i zdrowia”

Służba Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zaapelowała do mieszkańców aglomeracji, by zrezygnowali z wchodzenia na teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zwłaszcza w rejonie Wiczlina-Chwarzna do Obwodnicy, terenie od Obwodnicy, pomiędzy ul. Chwarznieńską, do Witomina oraz od Karwin do Małego Kacka. – W związku z prowadzoną akcją poszukiwawczą, na obszarze tym występuje zagrożenie życia lub zdrowia dla mieszkańców, a także obawa zacierania śladów – czytamy w apelu. Do osób przebywających na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i powiatu kartuskiego znów trafił także alert RCB dotyczący poszukiwań Grzegorza Borysa.
poszukiwania Grzegorza Borysa

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Aktualizacja

godz. 19:30

Do osób przebywających na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i powiatu kartuskiego znów trafił alert RCB dotyczący poszukiwań Grzegorza Borysa. Działaniami objęty jest cały Trójmiejski Park Krajobrazowy.

– Uwaga! Policja prowadzi w Gdyni poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w rozsyłanych wiadomościach SMS.

WIĘCEJ O SPRAWIE GRZEGORZA BORYSA! 

Gdzie jest Grzegorz Borys? Szósty dzień obławy w Gdyni po zabójstwie 6-latka

Szósty dzień trwa obława na ukrywającego się prawdopodobnie w lesie Grzegorza Borysa. Mężczyzna w miniony piątek, 20 października zamordował sześcioletniego syna. W dniu zabójstwa monitoring zarejestrował, jak około godziny 7. rano Grzegorz Borys biegnie od strony Fikakowa w kierunku kapliczki przy Źródle Marii. Za kapliczką rozciąga się las. Przy jednym z leśnych zbiorników wodnych psy tropiące zgubiły ślad mężczyzny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Grzegorz Borys nadal poszukiwany. Służby przeszukują las

W poszukiwaniach zabójcy uczestniczą ponad tysiąc osób i dwa śmigłowce. Obława skoncentrowała się na leśnym terenie okalającym Trójmiasto, ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiego Kacka, Karwin i Witomina. W środę, października policja poinformowała o rozszerzeniu obszaru poszukiwań Grzegorza Borysa. Obecnie czynności skupiają się na sektorze między Witominem a Karwinami. Policja nadal apeluje o niewchodzenie do lasu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Policja publikuje nowe zdjęcia Grzegorza Borysa!

W poszukiwania Grzegorza Borysa zaangażował się także Krzysztof Rutkowski. „Za wskazanie żywego lub martwego” mężczyzny podejrzanego o zamordowanie 6-letniego syna wyznaczył nagrodę w wysokości 50 000 zł.

TPK apeluje o niewchodzenie do lasu. Trwa obława na Grzegorza Borysa. „Występuje zagrożenie dla życia i zdrowia”

Policję w środę, 25 października wieczorem wsparła służba Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, apelując, by w ogóle zrezygnować z wchodzenia na teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zwłaszcza w rejonach:

  • Wiczlino-Chwarzno do Obwodnicy,
  • od Obwodnicy, pomiędzy ul. Chwarznieńską, do Witomina
  • oraz od  Karwin do Małego Kacka.
PRZECZYTAJ TEŻ: Krzysztof Rutkowski szuka Grzegorza Borysa! Oferuje nagrodę za „żywego lub martwego”

 – W obszarze tym prowadzone są czynności związane z poszukiwaniem Grzegorza Borysa, podejrzanego o morderstwo swojego syna – czytamy w komunikacie. – W związku z prowadzoną akcją poszukiwawczą, na obszarze tym występuje zagrożenie życia lub zdrowia dla mieszkańców, a także obawa zacierania śladów. Przestępca może być też niebezpieczny. Utrudnianie pracy funkcjonariuszom w sposób istotny wpływa na wydłużenie akcji poszukiwawczej. Apelujemy również o niewpuszczanie na teren parku psów (jednocześnie przypominamy, że puszczanie psów luzem w lesie jest wykroczeniem podlegającym karaniu grzywną lub naganą). Prosimy zatem o rozwagę i czasową rezygnację ze spacerów”.

W związku z prowadzoną akcją poszukiwawczą, na obszarze tym występuje zagrożenie życia lub zdrowia dla mieszkańców, a także obawa zacierania śladów. Przestępca może być też niebezpieczny. Utrudnianie pracy funkcjonariuszom w sposób istotny wpływa na wydłużenie akcji poszukiwawczej.

służba Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ciągną się od Gdańska aż za Wejherowo, i obejmują powierzchnię ponad 19 tys. hektarów. Obfitują w torfowiska, małe jeziora, głazy narzutowe oraz, zwłaszcza we wschodniej części, w sieć dolin.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama