Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Poszukiwania Grzegorza Borysa. Ruszyła zbiórka jedzenia i napojów dla policjantów

Fundacja Przedsiębiorcy Pomagają rozpoczęła zbiórkę na rzecz policjantów poszukujących Grzegorza Borysa. Akcja #posilekdlapolicjanta ma za zadanie wesprzeć funkcjonariuszy uczestniczących w obławie za podejrzanym za zabójstwo 6-latka.
poszukiwania Grzegorza Borysa

Autor: KWP Gdańsk

WIĘCEJ O SPRAWIE GRZEGORZA BORYSA! 

Poszukiwania Grzegorza Borysa. Zbiórka na posiłki dla policjantów

- W porozumieniu z Komendą Miejską Policji w Gdyni, uruchomiłam akcję #posilekdlapolicjanta aby wesprzeć tych, którzy od kilku dni, nieprzerwanie przeczesują lasy w poszukiwaniu Grzegorza Borysa. Ponieważ prosicie o możliwość wpłat - zakładam zbiórkę a całość kwoty zostanie przeznaczona na zakup batonów proteinowych dla służb biorących udział w akcji – tłumaczy Kinga Szostko z Fundacji Przedsiębiorcy Pomagają, która w internecie założyła publiczną zrzutkę.

Zaledwie w ciągu kilku godzin w czwartek 26 października 2023 roku – w siódmej dobie obławy za mężczyzną podejrzanym o zabójstwo 6-letniego syna – cel zbiórki: 100 złotych, został przekroczony niemal 10-krotnie (tuż przed godziną 20. zgromadzona kwota z wpłat 36 darczyńców wynosiła 950 zł).

Jak informują organizatorzy, pula zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup batonów proteinowych, które przynosić można również osobiście, obok napojów energetycznych (ważne by były fabrycznie zamknięte) na adres policyjnego magazynu przy ulicy Zakręt Do Oksywia 12/14 w Gdyni.

Poszukiwania 44-letniego Grzegorza Borysa trwają od piątkowego przedpołudnia 20 października, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o znalezieniu ciała jego 6-letniego syna z ranami ciętymi szyi. Mimo często fatalnej pogody w trwającej od niemal tygodnia obławie na mężczyznę, któremu prokurator chce przedstawić zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, nieustannie uczestniczą co najmniej setki funkcjonariuszy m.in. żandarmerii wojskowej i policji z Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna, Poznania, a nawet Łodzi. Za mężczyzną wystawiono również Europejski Nakaz Aresztowania. W poszukiwaniach pomagają również 2 specjalistyczne śmigłowce, strażacy i leśnicy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama