Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Poszukiwania Grzegorza Borysa. Trwa przeczesywanie zbiornika Lepusz. Cisza przed burzą?

Trwa 17. dzień poszukiwań Grzegorza Borysa, 44-latka podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego syna. W sobotę oraz w nocy z soboty na niedzielę, działania Żandarmerii Wojskowej oraz wspierającej ją policji, skupiały się wokół zbiornika Lepusz, położonego w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Poszukiwania Grzegorza Borysa. Trwa przeczesywanie zbiornika Lepusz. Cisza przed burzą?

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Teren poszukiwań Grzegorza Borysa ograniczony do 2 ha

Policjanci i żandarmi wojskowi zakładają, że w tym miejscu może znajdować się poszukiwany Grzegorz Borys. Nie wykluczają, że podejrzewany o zabójstwo 6-latka mężczyzna nie żyje. Wynika to z konkretnych informacji oraz zabezpieczonych śladów, które zdobyto w toku dotychczasowej pracy nad tą sprawą.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ciało mężczyzny w stawie przy obwodnicy. Prokuratura potwierdza, że to Grzegorz Borys

Po sprawdzeniu zbiornika Lepusz przez nurków wojskowych oraz strażaków nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Gdańsk, zdecydowano o dalszym przeszukiwaniu terenu przy wsparciu ekspertów m.in. z zakresu hydrologii. W trakcie wcześniejszych działań nie udało się dotrzeć do wszystkich części zbiornika. W środę, 1 listopada, doszło w tym miejscu do tragicznego zdarzenia. W czasie poszukiwań zginął z jeden nurków-strażaków.

– To teren bardzo trudny, grzęzawisko z dużą liczbą wysepek porośniętych roślinnością. Należy go dokładnie sprawdzić. Być może mamy tam do czynienia z podwójnym dnem, stąd decyzja, by zaangażować do tej sprawy ekspertów – mówiła w piątek kom. Karina Kamińska, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Strażacy oddali hołd zmarłemu koledze. Bartosz zginął w czasie obławy

Jak poinformowała w niedzielę, 5 listopada rano kapral Daria Lubianiec, rzeczniczka prasowa Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, obszar działań mundurowych pozostaje ograniczony do zaledwie 2 ha. Teren wygrodzono i zabezpieczono przed osobami niepowołanymi. Policja apeluje do mieszkańców o nieprzeszkadzanie w czynnościach oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

44-letni Grzegorz Borys poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. Ponadto prokuratura postawiła żołnierzowi Marynarki Wojennej zarzut przestępstwa z art. 148 par. 2 pkt 1 Kodeksu karnego, czyli zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

WIĘCEJ O SPRAWIE GRZEGORZA BORYSA!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka