Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Gdynia: Zabójstwo sześcioletniego dziecka! Trwa obława. Policja poszukuje ojca

Do CPR w Gdyni w piątek, 20 października o godz. 10. zadzwoniła kobieta, przekazując, że sześcioletni syn został zamordowany przez ojca. Trwa obława za 44-latkiem. Według RMF FM, mężczyzna może być czynnym żołnierzem Wojska Polskiego. Policja apeluje, by mieszkańcy nie wychodzili z domów.
zabójstwo dziecka w Gdyni, ojciec

Autor: Facebook | Pomorska Policja

Aktualizacja | 25.10.2023 r.

godz. 19:30

Do osób przebywających na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i powiatu kartuskiego znów trafił alert RCB dotyczący poszukiwań Grzegorza Borysa. Działaniami objęty jest cały Trójmiejski Park Krajobrazowy.

– Uwaga! Policja prowadzi w Gdyni poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w rozsyłanych wiadomościach SMS.

Aktualizacja | 24.10.2023 r.

godz. 14:15

– Policja w Gdyni prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu pomiędzy Karwinami a Chwarznem – SMS o takiej treści został przesłany do osób przebywających na terenie Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatu kartuskiego.

Aktualizacja | 23.10.2023 r.

godz. 12:30

Wciąż trwa obława z udziałem policjantów, żołnierzy, strażaków i strażników leśnych na 44-letniego Grzegorza Borysa. Żołnierz w czynnej służbie podejrzany o zabójstwo swojego 6-letniego syna, miał zostawić krótki list.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Grzegorz Borys zostawił list? Obława trwa
Aktualizacja | 22.10.2023 r.

godz. 15:50

To właśnie wstępne wyniki sekcji zamordowanego chłopca pozwoliły prokuraturze na wydanie postanowienia o postawieniu zarzutu ojcu 6-latka. 

- Znamy wstępne wyniki sekcji chłopca – mówi prokrator Grażyna Wawryniuk z Prokratury Okręgowe w Gdańsku. - Przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny współistniejący z niedotleniem mózguw wyniku masywnego krwotoku z uszkodzonych dużych naczyń krwionośnychw obrębie rozległej rany ciętej szyi.

Aktualizacja | 21.10.2023 r.

godz. 20:30

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, za Grzegorzem Borysem wydano list gończy. 

- Prokurator ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni, zarządził poszukiwania Grzegorza Borysa na podstawie listu gończego art. 148 par. 2 pkt 1 Kodeksu Karnego - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - czytamy w komunikacie pomorskich funkcjonariuszy.

Aktualizacja | 20.10.2023 r.

godz. 22:00

Nadal trwa policyjna obława. W przypadku posiadania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego syna, funkcjonariusze proszą o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni: 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki), lub pod numer alarmowy 112.

WIĘCEJ O SPRAWIE GRZEGORZA BORYSA! 

Zabójstwo sześcioletniego chłopca w Gdyni! Trwa obława

Do zbrodni doszło w piątek, 20 października przy ul. Górniczej na gdyńskim Fikakowie. Sprawcą zabójstwa sześciolatka ma być ojciec.

– Po godzinie 10. podjechała  karetka, zaczęły pojawiać się kolejne radiowozy – mówi mieszkanka ul. Górniczej. – Co chwila słyszę kolejny wóz na sygnale.

PRZECZYTAJ TEŻ: Komandos zabił dziecko, a potem siebie. „Stało się generalnie coś złego w społeczeństwie”

– Policjanci i prokuratorzy pracują na miejscu zabójstwa 6-letniego chłopca – potwierdza kom. Karina Kamińska, oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. – Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy po godzinie 10. Na miejscu pracują policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Także policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy ujawniają i zabezpieczają ślady. Śledczy rozmawiają z osobami, które mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia, przesłuchiwani są świadkowie. Na miejscu jest również policyjny psycholog, który udziela wsparcia najbliższym dziecka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zabójstwo 2-miesięcznego dziecka w Starogardzie Gdańskim! Matka z zarzutem

Równolegle nad sprawą pracują kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy weryfikują zdobyte informacje, aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę tego przestępstwa. Został ogłoszony alarm dla policjantów z garnizonu gdyńskiego oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku, którzy szukają osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem.

Zabójstwo dziecka w Gdyni. Policja publikuje zdjęcia ojca

– Policjanci prowadzą poszukiwania 44-letniego Grzegorza Borysa podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego chłopca. W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny, prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni: 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki), lub na numer alarmowy 112 – poinformowała Pomorska Policja.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama