Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Czerwona nota Interpolu wystawiona za Grzegorzem Borysem

Interpol wystawił tzw. czerwoną notę za poszukiwanym Grzegorzem Borysem, podejrzanym o zabójstwo swego 6-letniego syna. Z jednej strony to potwierdzenie, że ścigany jest niebezpiecznym przestępcą, z drugiej zaś ewentualność, że może znajdować się poza granicami Polski. Intensywna obława prowadzona w okolicach Trójmiasta od dziesięciu dni jak dotąd nie przyniosła rezultatów.
Czerwona nota Interpolu wystawiona za Grzegorzem Borysem

Autor: www.interpol.int

Poszukiwania Grzegorza Borysa

Obławę rozpoczęto natychmiast po ujawnieniu ciała jego 6-letniego syna, jak się potem okazało, z głęboką raną szyi. W obławie zaangażowanych jest stale kilkuset policjantów, w działaniach uczestniczą też żołnierze Żandarmerii Wojskowej, leśnicy. Jak dotąd bez skutku, choć co rusz pojawiają się sygnały (na razie niepotwierdzone) o tym, że poszukiwany był widziany w lasach otaczających Trójmiasto.

Ponieważ mężczyzna nie został ujęty, istnieje możliwość, że przedostał się za granicę. Stąd czerwona nota Interpolu - to procedura informująca policję innego kraju, w którym zostałby zatrzymany, że to szczególnie niebezpieczny człowiek i należy go natychmiast osadzić w areszcie. Powinien tam przebywać do chwili przeprowadzenia postępowania ekstradycyjnego.

Grzegorz Borys. Czerwona nota Interpolu

Na stronie internetowej Interpolu pojawiło się zdjęcie poszukiwanego Grzegorza Borysa łącznie z podstawowymi danymi podejrzanego i jego rysopisem. W rubryce dotyczącej przestępstwa, o które jest podejrzany, wpisano "morderstwo". Nota zawiera także wezwanie do kontaktu z najbliższą jednostką policji w razie spostrzeżenia poszukiwanego lub posiadania informacji na jego temat.

WIĘCEJ O SPRAWIE GRZEGORZA BORYSA!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka