Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Grzegorz Borys nadal poszukiwany. Służby przeszukują las

Coraz więcej policjantów i żandarmów z całej Polski, w tym specjaliści z różnych dziedzin wojskowych, szuka starszego marynarza Grzegorza Borysa. 44-latek podejrzewany jest o zabójstwo swojego 6-letniego syna Olka.
poszukiwania Grzegorza Borysa

Autor: KWP Gdańsk

Aktualizacja | 25.10.2023 r.

godz. 19:30

Do osób przebywających na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i powiatu kartuskiego znów trafił alert RCB dotyczący poszukiwań Grzegorza Borysa. Działaniami objęty jest cały Trójmiejski Park Krajobrazowy.

– Uwaga! Policja prowadzi w Gdyni poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w rozsyłanych wiadomościach SMS.

Aktualizacja

godz. 14:15

– Policja w Gdyni prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu pomiędzy Karwinami a Chwarznem – SMS o takiej treści został przesłany do osób przebywających na terenie Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatu kartuskiego.

WIĘCEJ O SPRAWIE GRZEGORZA BORYSA! 

Obława na Grzegorza Borysa. Gdzie jest mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 6-latka?

Służby ostrzegają, że poszukiwany Grzegorz Borys jest szczególnie niebezpiecznym przestępcą i apelują, by nie wchodzić do lasu, gdzie prowadzone są poszukiwania.

– Musimy brać pod uwagę wszystkie okoliczności i musimy być przygotowani na różne rozwoje sytuacji – mówił we wtorek, 24 października podczas krótkiego spotkania z mediami płk Andrzej Nowakowski, komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Grzegorz Borys zostawił list? Obława trwa

Żołnierze właśnie z elbląskiego oddziału ŻW, wspierani przez żandarmów z całej Polski, policjantów, strażaków, strażników i przedstawicieli innych służb, od kilku dni szukają Grzegorza Borysa, który podejrzewany jest o zabójstwo swojego syna Olka. W piątek, 20 października ciało dziecka znalazła matka 6-latka. Od tego momentu trwa obława na wojskowego.

Płk Andrzej Nowakowski z ŻW w Elblągu nie chciał jednak zdradzać zbyt wielu szczegółów trwającej obławy. Zarówno tych związanych z podejmowanymi czynnościami, jak i dokładnym terenem poszukiwań. Jak tłumaczył, chodzi o dobro i skuteczność działań, gdyż służby nie mają pewności, czy poszukiwany nie śledzi ich pracy, np. w mediach.

Jednak, jak wiadomo, coraz więcej osób zaangażowanych jest w poszukiwania, w tym przedstawiciele wojska z całego kraju i z różnych dziedzin.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Policja publikuje nowe zdjęcia Grzegorza Borysa!

– Wiemy, dokąd Borys się udał i badamy wszystkie informacje związane z trasą ucieczki – mówił płk Nowakowski, który nie chciał potwierdzić, czy w poniedziałek, 23 października została użyta broń.

– Nie będę się odnosił do tej informacji – powiedział.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdynia: Zabójstwo sześcioletniego dziecka! Trwa obława. Policja poszukuje ojca
zabójstwo dziecka w Gdyni, ojciec

Obława w Gdyni. Służby apelują, by nie wchodzić do lasu

Policja apeluje, by nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między Karwinami a Chwarznem.

Występują utrudnienia komunikacyjne, m.in.:

  • na obwodnicy Trójmiasta pomiędzy węzłami Chwarzno-Wielki Kack (w kierunku Gdańska)
  • oraz na ul. Wiczlińskiej (pomiędzy Wiczlinem a Dąbrową).

– Należy założyć wydłużony czas wyjazdu z dzielnic zachodnich – poinformowała Pomorska Policja.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama