Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Grzegorz Borys jest w lesie? Jest na to coraz więcej dowodów

W mieszkaniu pozostawił m.in. elektronikę, gotówkę oraz wszystkie niezbędne dokumenty, bez których w środowisku miejskim miałby znacznie utrudnione funkcjonowanie. Ponadto psy policyjne, które biorą udział w akcji, podejmują cały czas tropy. Zapach oraz inne zabezpieczone ślady wskazują na to, że Grzegorz Borys jest cały czas w TPK.
poszukiwania Grzegorza Borysa

Autor: KWP Gdańsk

WIĘCEJ O SPRAWIE GRZEGORZA BORYSA!

Grzegorz Borys jest w lesie? Policja przekonuje, że tak

Już ponad tydzień trwa obława na Grzegorza Borysa w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dziennikarze RMF FM mieli ustalić, że podejrzany o zabójstwo swojego 6-letniego syna był widziany przez żandarmów, ale nie udało się go jednak zatrzymać. Tych radiowych informacji nie potwierdza jednak Karina Kamińska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

CZYTAJ TEŻ: Grzegorz Borys widziany w lesie? Policja zabrała głos!

Dodaje tylko, że poszukiwania są nadal prowadzone metodycznie, na podstawie analizy, która na bieżąco jest wykonywana przez centrum operacyjne. A konkretne ustalenia i informacje wskazują na to, że poszukiwany mężczyzna nastawiony jest na tryb przetrwania w miejscu, w którym czuje się najbezpieczniej, czyli w lesie.

- Zabrał ze sobą rzeczy, które według niego dadzą mu gwarancję przetrwania. W mieszkaniu natomiast pozostawił m.in. elektronikę, gotówkę oraz wszystkie niezbędne dokumenty, bez których w środowisku miejskim miałby znacznie utrudnione funkcjonowanie. Ponadto psy policyjne, które biorą udział w akcji, podejmują cały czas tropy. Zapach oraz inne zabezpieczone ślady wskazują na to, że Grzegorz Borys jest cały czas w TPK. Stąd nasza determinacja w ciągłym przeszukiwaniu tego miejsca – wyjaśnia Karina Kamińska.

Od początku działań, jak tłumaczy rzeczniczka, w poszukiwania włączeni są policyjni profilerzy oraz psychologowie, którzy oprócz udzielanego wsparcia psychologicznego rodzinie dokonują bieżącej analizy psychologicznej materiałów zarówno operacyjnych, jak i procesowych. Wśród tych działań można wymienić m.in. sporządzanie profilu podejrzanego ze szczególnym uwzględnieniem jego motywów i sposobu działania, konsultowanie realizacji czynności z zakresu negocjacji policyjnych na wypadek, gdyby były one potrzebne. Psychologowie wspomagają również służby w czynnościach dochodzeniowo-śledczych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka