zabójstwo dziecka w Gdyni, ojciec

Gdynia: Zabójstwo sześcioletniego dziecka! Trwa obława. Policja poszukuje ojca

Do CPR w Gdyni w piątek, 20 października o godz. 10. zadzwoniła kobieta, przekazując, że sześcioletni syn został zamordowany przez ojca. Trwa obława za 44-latkiem. Według RMF FM, mężczyzna może być czynnym żołnierzem Wojska Polskiego. Policja apeluje, by mieszkańcy nie wychodzili z domów.
Dorota
Abramowicz
25.10.2023 / 19:30
Aktualizacja | 25.10.2023 r.
godz. 19:30
Alert RCB dotyczący poszukiwań Grzegorza Borysa

Do osób przebywających na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i powiatu kartuskiego znów trafił alert RCB dotyczący poszukiwań Grzegorza Borysa. Działaniami objęty jest cały Trójmiejski Park Krajobrazowy.

– Uwaga! Policja prowadzi w Gdyni poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w rozsyłanych wiadomościach SMS.

godz. 18:15
Trwa obława na Grzegorza Borysa. TPK apeluje o niewchodzenie do lasu

Służba Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zaapelowała do mieszkańców aglomeracji, by zrezygnowali z wchodzenia na teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zwłaszcza w rejonie Wiczlina-Chwarzna do Obwodnicy, terenie od Obwodnicy, pomiędzy ul. Chwarznieńską, do Witomina oraz od  Karwin do Małego Kacka. – W związku z prowadzoną akcją poszukiwawczą, na obszarze tym występuje zagrożenie życia lub zdrowia dla mieszkańców, a także obawa zacierania śladów – czytamy w apelu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Obława na Grzegorza Borysa. Apel TPK i alert RCB o niewchodzenie do lasu. „Występuje zagrożenie dla życia i zdrowia”

godz. 11:00

„Za wskazanie żywego lub martwego” podejrzanego o zabójstwo 6-letniego synka Grzegorza Borysa z Gdyni, biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego zapowiada nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych. Znany i kontrowersyjny detektyw ogłosił w środę, 25 października „operację specjalną” w związku z poszukiwaniem zbiega.

CZYTAJ WIĘCEJ: Krzysztof Rutkowski szuka Grzegorza Borysa! Oferuje nagrodę za "żywego lub martwego"
Aktualizacja | 24.10.2023 r.
godz. 14:15
Alert RCB o poszukiwaniach Grzegorza Borysa

– Policja w Gdyni prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu pomiędzy Karwinami a Chwarznem – SMS o takiej treści został przesłany do osób przebywających na terenie Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatu kartuskiego.

godz. 13:00

Służby ostrzegają, że poszukiwany Grzegorz Borys jest szczególnie niebezpiecznym przestępcą i apelują, by nie wchodzić do lasu, gdzie prowadzone są poszukiwania.

– Musimy brać pod uwagę wszystkie okoliczności i musimy być przygotowani na różne rozwoje sytuacji – mówił podczas krótkiego spotkania z mediami płk Andrzej Nowakowski, komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Grzegorz Borys nadal poszukiwany. Służby przeszukują las
godz. 11:00
Trwa obława na Grzegorza Borysa. Policja nadal apeluje, by nie wchodzić do lasów

Służby kolejny dzień szukają Grzegorza Borysa, podejrzanego o zabójstwo 6-letniego syna. Policja we wtorek, 24 października nadal apeluje, by nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między Karwinami a Chwarznem.

Występują utrudnienia komunikacyjne, m.in.:

  • na obwodnicy Trójmiasta pomiędzy węzłami Chwarzno-Wielki Kack (w kierunku Gdańska)
  • oraz na ul. Wiczlińskiej (pomiędzy Wiczlinem a Dąbrową).

– Należy założyć wydłużony czas wyjazdu z dzielnic zachodnich – poinformowała Pomorska Policja.

Aktualizacja | 23.10.2023 r.
godz. 12:30

Wciąż trwa obława z udziałem policjantów, żołnierzy, strażaków i strażników leśnych na 44-letniego Grzegorza Borysa. Żołnierz w czynnej służbie podejrzany o zabójstwo swojego 6-letniego syna, miał zostawić krótki list.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Grzegorz Borys zostawił list? Obława trwa
Aktualizacja | 22.10.2023 r.
godz. 15:50

To właśnie wstępne wyniki sekcji zamordowanego chłopca pozwoliły prokuraturze na wydanie postanowienia o postawieniu zarzutu ojcu 6-latka. 

- Znamy wstępne wyniki sekcji chłopca – mówi prokrator Grażyna Wawryniuk z Prokratury Okręgowe w Gdańsku. - Przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny współistniejący z niedotleniem mózguw wyniku masywnego krwotoku z uszkodzonych dużych naczyń krwionośnychw obrębie rozległej rany ciętej szyi.

godz. 14:05

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku opublikowała nowe zdjęcia Grzegorza Borysa, podejrzanego o zabójstwo swojego 6-letniego syna. Do tragedii doszło w piątek w Gdyni. 

Aktualizacja | 21.10.2023 r.
godz. 20:30

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, za Grzegorzem Borysem wydano list gończy. 

- Prokurator ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni, zarządził poszukiwania Grzegorza Borysa na podstawie listu gończego art. 148 par. 2 pkt 1 Kodeksu Karnego - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - czytamy w komunikacie pomorskich funkcjonariuszy.

godz. 15:00

Niemal tysiąc osób jest w tej chwili zaangażowanych w poszukiwania Grzegorza Borysa, żołnierza w służbie czynnej, podejrzewanego o zabójstwo swego 6-letniego syna. Większość uczestniczących w obławie stanowią policjanci, łącznie około siedmiuset funkcjonariuszy. Wspierają ich żołnierze, strażacy, strażnicy leśni. Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji, które mogłyby pomóc w ujęciu poszukiwanego, zarazem ostrzega przed podejmowanie próby samodzielnego, tzw. obywatelskiego zatrzymania.

CZYTAJ TEŻ: Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Tysiąc funkcjonariuszy szuka Grzegorza Borysa
godz. 10:50

Nadal trwają poszukiwania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 6-letniego dziecka na terenie Gdyni. W działaniach bierze udział kilkuset policjantów zmobilizowanych z garnizonów pomorskich, dotarli ponadto funkcjonariusze pionów prewencji z Poznania i Łodzi. Podejrzany jest żołnierzem zawodowym, w poszukiwaniach uczestniczą też żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz Marynarki Wojennej. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych działania prowadzone są bez przerwy, także w trudno dostępnych miejscach, na terenach leśnych, ustronnych, rzadko uczęszczanych przez ludzi. 

Policja otrzymuje szereg informacji od mieszkańców, te wiadomości są natychmiast weryfikowane i sprawdzane. Oczywiście nadal aktualny jest apel, by wszyscy którzy mogą udzielić informacji nt. miejsca pobytu poszukiwanego kontaktowali się z Komendą Miejską Policji w Gdyni pod numerem 47 74 21 222 bądź najbliższą jednostką pod numerem alarmowym 112. 

UWAGA! Policjanci podtrzymują apel, by w razie spostrzeżenia poszukiwanego mężczyzny nie podejmować prób jego samodzielnego zatrzymania, lecz właśnie powiadomić służby. 

Aktualizacja | 20.10.2023 r.
godz. 22:00

Nadal trwa policyjna obława. W przypadku posiadania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego syna, funkcjonariusze proszą o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni: 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki), lub pod numer alarmowy 112.

godz. 19:25

Do tej pory nie odnaleziono 44-letniego Grzegorza Borysa, podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego syna, Aleksandra. W poszukiwaniach, utrudnionych przez deszcz i silny wiatr, biorą udział policjanci z Trójmiasta, Bydgoszczy, Żandarmeria Wojskowa, służby leśne, grupy poszukiwawczo-ratownicze PSP. Policyjne wozy na sygnale jeżdżą ulicami prowadzącymi do TPK. Intensywnie przeszukiwane są lasy otaczające Wielki Kack.

godz. 19:00

Na ulicach Gdyni nie milkną policyjne syreny. Kilkanaście wozów przywiozło funkcjonariuszy biorących udział w obławie. Patrole przeszukują lasy przy obwodnicy Trójmiasta.

godz. 18:00

Nadal trwa obława. Policjantom nie udało się odnaleźć 44-letniego Grzegorza Borysa podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego syna. Policja pilnuje dróg, szkół i potencjalnych miejsc, w których może przebywać mężczyzna. Funkcjonariusze apelują także, by nie podejmować działań na własną rękę.

godz. 15:15
Ojciec zamordowanego chłopca jest marynarzem

Wirtualna Polska podaje, że Grzegorz Borys jest żołnierzem Komendy Portu Wojennego w Gdyni w stopniu marynarza, przebywającym obecnie na zwolnieniu lekarskim.

godz. 14:40
Trwa obława na 44-letniego Grzegorza Borysa!

Wjazd na ul. Górniczą,  gdzie doszło do zabójstwa, obstawiony jest przez policjantów. Sprawdzają bagażniki wjeżdżających i wyjeżdżających samochodów. Pod domem, w którym zginął chłopiec, stoją radiowozy oraz wóz Żandarmerii Wojskowej. Żandarmi nie chcą wypowiadać się na temat poszukiwanego żołnierza.

Sąsiadka z pobliskiego bloku opowiada, że poszukiwany mężczyzna z synem przychodził na pobliski plac zabaw.

– Nie wiem, w jakim stanie psychicznym był ten pan – mówi ze strachem w głosie. – Równie dobrze mógł zrobić krzywdę naszym dzieciom. Miał zwyczaj chodzenia w kominiarce i okularach przeciwsłonecznych. Obojętnie, jaka była pogoda. Ubierał się w bojówki, sportowe stroje, nosił też ze sobą nóż. Ja tego nie widziałam, ale koleżanka widziała, jak kopał psa. Ten piesek był bardzo stary, wolno się poruszał.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przed sąd za zabójstwo noworodka. Dziecko znaleziono w foliowym worku

Spotykamy także bliskiego sąsiada dotkniętej tragedią rodziny, który wraca ze spaceru z psem.

– Nie widziałem nic niepokojącego w  zachowaniu sąsiada – twierdzi mężczyzna. – Rozmawialiśmy dwa tygodnie temu, w ubiegłym tygodniu. Zachowywał się całkiem normalnie.

Ciało dziecka poranionego nożem odnalazła matka. Od ran zadanych tym samym narzędziem zginął także pies.

PRZECZYTAJ TEŻ: Znicze pod domem w Czernikach. Wieś czeka na pogrzeb noworodków

W Gdyni nadal trwa obława na 44-letniego Grzegorza Borysa. Zaniepokojeni rodzice, poinformowani przez pedagogów, osobiście odbierają dzieci z pobliskich szkół podstawowych w Wielkim Kacku i na Karwinach.

WIĘCEJ O SPRAWIE GRZEGORZA BORYSA! 

Zabójstwo sześcioletniego chłopca w Gdyni! Trwa obława

Do zbrodni doszło w piątek, 20 października przy ul. Górniczej na gdyńskim Fikakowie. Sprawcą zabójstwa sześciolatka ma być ojciec.

– Po godzinie 10. podjechała  karetka, zaczęły pojawiać się kolejne radiowozy – mówi mieszkanka ul. Górniczej. – Co chwila słyszę kolejny wóz na sygnale.

PRZECZYTAJ TEŻ: Komandos zabił dziecko, a potem siebie. „Stało się generalnie coś złego w społeczeństwie”

– Policjanci i prokuratorzy pracują na miejscu zabójstwa 6-letniego chłopca – potwierdza kom. Karina Kamińska, oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. – Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy po godzinie 10. Na miejscu pracują policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Także policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy ujawniają i zabezpieczają ślady. Śledczy rozmawiają z osobami, które mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia, przesłuchiwani są świadkowie. Na miejscu jest również policyjny psycholog, który udziela wsparcia najbliższym dziecka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zabójstwo 2-miesięcznego dziecka w Starogardzie Gdańskim! Matka z zarzutem

Równolegle nad sprawą pracują kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy weryfikują zdobyte informacje, aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę tego przestępstwa. Został ogłoszony alarm dla policjantów z garnizonu gdyńskiego oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku, którzy szukają osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem.

Zabójstwo dziecka w Gdyni. Policja publikuje zdjęcia ojca

– Policjanci prowadzą poszukiwania 44-letniego Grzegorza Borysa podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego chłopca. W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny, prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni: 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki), lub na numer alarmowy 112 – poinformowała Pomorska Policja.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze